Очолили так звані "департаменти" в окупаційному міністерстві. Двох жителів Херсонщини підозрюють у колабораціонізмі

Очолили так звані "департаменти" в окупаційному міністерстві. Двох жителів Херсонщини підозрюють у колабораціонізмі

Депутата Каховської районної ради та жительку Херсонщини підозрюють у колабораційній діяльності. Їм загрожує до десяти років позбавлення волі.

Про це у Telegram повідомила Херсонська обласна прокуратура.

За даними слідства, у вересні 2022 року 48-річний депутат обійняв посаду "начальника відділу земельних відносин Департаменту племінного тваринництва, рослинництва та земельних відносин" в окупаційному міністерстві сільського господарства і рибальства Херсонської області". У листопаді 2022 року він очолив цей департамент.

На псевдопосаді чоловік формував апарат незаконного органу влади. Він контролював галузь сільського господарства та процес перереєстрації агропідприємств за російським законодавством.

Інша підозрювана — 56-річна жінка обійняла посаду так званої "начальниці відділу фінансової політики та держпідтримки департаменту агропромислового комплексу Херсонщини. У вересні 2022 року — очолила структурний підрозділ "департаменту бухгалтерського обліку, фінансування і координації підтримки агропромислового комплексу". Підозрювана вела бухгалтерський облік псевдоміністерства, займалася бюджетними питаннями та складала звітності щодо використання грошей.

Раніше в прокуратурі повідомили, що за пособництво РФ судитимуть так званого "першого заступника Херсонської облспоживспілки". Під час окупації Херсона підозрюваний збирав "данину" на ринках та фінансував окупантів.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок