У Кремлі бояться негативного впливу провалів на війні на вибори у РФ — ISW

У Кремлі бояться негативного впливу провалів на війні на вибори у РФ — ISW

Коемль, Москва
Кремль. AP

Кремль, ймовірно, стурбований тим, як зміна російського сприйняття російської війни в Україні вплине на результати президентських виборів у Росії в березні 2024 року.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни.

За словами аналітиків, Кремль вживає заходів для того, щоб фактична підтримка російського президента Володимира Путіна на виборах не спиралася на успіхи Росії на полі бою.

Повідомляється, що президент Росії Володимир Путін зосередить свою президентську кампанію на нібито внутрішній стабільності Росії та посиленні критики Заходу, а не на війні.

"Путін та інші російські урядовці вже сигналізували про свій намір посилити зусилля цензури, стверджуючи, що деякі росіяни, які виїхали з РФ, та інші, які все ще перебувають у Росії, почали спроби дискредитувати майбутні президентські вибори, і що Росія зробить "усе необхідне", щоб запобігти втручанню у вибори", — йдеться у звіті.

В ISW зазначили, що російська влада також намагалася консолідувати контроль над російським інформаційним простором і посилила заходи щодо заохочення самоцензури.

"Російські мілблогери припустили, що чиновники, які фінансують канали Telegram, наказали воєнкорам припинити дебати та критику російської армії перед виборами президента РФ. Кремль, імовірно, намагався зміцнити народну підтримку Путіна по всій Росії, створивши мережу "проксі" для проведення кампанії від імені Путіна", — зазначили в інституті.

30 листопада прессекретар Кремля Дмитро Пєсков підтвердив, що 14 грудня проведе щорічну "Пряму лінію" та щорічну пресконференцію. Аналітики вважають, що Путін, використає ці заходи, щоб розгорнути свою ще не оголошену президентську кампанію після офіційного початку російського сезону президентської кампанії 13 грудня.

В ISW зазначили, що недавнє російське опитування громадської думки показує, що кількість росіян, які повністю підтримують війну в Україні, зменшилася майже вдвічі з лютого 2023 року, і що більше росіян підтримують виведення російських військ з України, ніж не підтримують.

"Російська війна в Україні створила нову соціальну напругу та загострила наявну всередині Росії, яка залишається дуже помітною в інформаційному просторі, попри тривалі зусилля кремлівської цензури. Родичі мобілізованих продовжують подавати масові скарги та заклики про допомогу мобілізованим, попри повідомлення про спроби Росії цензурувати такі скарги", — йдеться у звіті.

Раніше, речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Путіна переоберуть на президентських виборах у 2024 році з результатом у понад 90% голосів.

На початок