З полону ХАМАС звільнили ще 8 ізраїльських заручників

З полону ХАМАС звільнили ще 8 ізраїльських заручників

З полону ХАМАС звільнили ще 8 ізраїльських заручників
Звільнення 21-річної Міу Шем після 55 днів ув’язнення ХАМАС у Газі, Ізраїль, 30 листопада 2023 р. Фото: Associated Press/Tsafrir Abayov

У ніч на 1 грудня бойовики палестинського руху ХАМАС звільнили з полону вісьмох заручників з Ізраїлю. Спочатку випустили пару – 21-річну жінку та 40-річного чоловіка. А потім, за кілька годин, ХАМАС передав Червоному Хресту ще 6 ізраїльтян.

Про це на платформі Х повідомили в Армії оборони Ізраїлю.

Відомо із колишніми полоненими перебувають військові ЦАХАЛу та спецслужби. Звільнені пройдуть первинне медичне обстеження, потім їх супроводять до лікарень, де вони зможуть побачити свої родини.

У мережі також оприлюднили відео звільнення 21-річної Міу Шем та 40-річного Аміта Суссана.

Як пише The Times of Israel, дівчина має подвійне громадянство – ізраїльське і французьке.

У відповідь на звільнення вісьмох заручників Ізраїль випустив 30 палестинських в'язнів відповідно до угоди про припинення вогню з ХАМАС.

Раніше у ЗМІ були повідомлення, що ХАМАС готовий звільнити не 8, а 10 ізраїльських заручників.

Що відомо про звільнення заручників у рамках угоди між Ізраїлем і ХАМАСом

Згідно з наявною угодою, угруповання, що базуються в Газі, повинні звільнити ізраїльських дітей і жінок, за винятком солдатів Армії оборони Ізраїлю, які перебувають на службі. Зокрема, заручниками в Газі залишаються дев'ять дітей, наймолодшому з них — 10 місяців, пише ізраїльське видання.

Між п'ятницею і понеділком, коли мало закінчитися початкове перемир'я, ХАМАС звільнив 50 ізраїльських заручників. Це 30 дітей і 20 ізраїльських жінок, 10 з яких були матерями звільнених дітей, викрадені ХАМАСом під час наступу 7 жовтня. ХАМАС також звільнив росіянина і 18 інших іноземців  — 17 тайців і філіппінця — в рамках окремої угоди, укладеної за посередництва Ірану.

У відповідь Ізраїль звільнив 150 жінок і неповнолітніх палестинців, які відбували покарання в ізраїльських в'язницях за злочини проти безпеки.

Початкова угода передбачала, що режим припинення вогню може бути продовжений ще на кілька днів. Загалом — до 10 днів, включно з першими чотирма, якщо ХАМАС звільнятиме щонайменше 10 додаткових заручників щодня, а Ізраїль звільнятиме більше ув'язнених із розрахунку три ув'язнених на кожного заручника.

Таким чином було погоджено дводенне продовження терміну. І після того, як у вівторок ХАМАС звільнив 10 ізраїльських заручників, очікується, що ще 10 будуть звільнені 29 листопада. Очікується, що в рамках дводенного продовження перемир’я Ізраїль звільнить 60 палестинських ув'язнених з органів безпеки. Йдеться про жінок і неповнолітніх.

На початок