ХАМАС готовий звільнити 10, а не 8 ізраїльських заручників — ЗМІ

ХАМАС готовий звільнити 10, а не 8 ізраїльських заручників — ЗМІ

Ізраїль, звільнення заручників
Зустріч звільненої з Сектору Гази заручниці з родиною, 25 листопада 2023 року. Фото: Haim Zach/GPO/Handout via AP

Бойовики ХАМАСу заявили про готовність звільнити 10 ізраїльських заручників, а не вісім, як було оголошено раніше.

Про це агентству AFP повідомило джерело ХАМАС, передає The Times of Israel.

Джерело повідомило, що 30 листопада в рамках одноденного продовження режиму перемир'я 10 ізраїльських заручників будуть звільнені з сектора Гази, двоє з них мають російське громадянство.

"Всі вони живі. Минулої ночі Ізраїль відхилив запропонований ХАМАС список, який включав три ізраїльські тіла", — сказав співрозмовник агентства.

Високопоставлений представник ХАМАСу заявив, що угруповання також сьогодні поверне тіла трьох загиблих заручників.

Раніше Ізраїль і ХАМАС продовжили режим припинення вогню в Секторі Гази ще на один день.

Що відомо про звільнення заручників у рамках угоди між Ізраїлем і ХАМАСом

Згідно з наявною угодою, угруповання, що базуються в Газі, повинні звільнити ізраїльських дітей і жінок, за винятком солдатів Армії оборони Ізраїлю, які перебувають на службі. Зокрема, заручниками в Газі залишаються дев'ять дітей, наймолодшому з них — 10 місяців, пише ізраїльське видання.

Між п'ятницею і понеділком, коли мало закінчитися початкове перемир'я, ХАМАС звільнив 50 ізраїльських заручників. Це 30 дітей і 20 ізраїльських жінок, 10 з яких були матерями звільнених дітей, викрадені ХАМАСом під час наступу 7 жовтня. ХАМАС також звільнив росіянина і 18 інших іноземців  — 17 тайців і філіппінця — в рамках окремої угоди, укладеної за посередництва Ірану.

У відповідь Ізраїль звільнив 150 жінок і неповнолітніх палестинців, які відбували покарання в ізраїльських в'язницях за злочини проти безпеки.

Початкова угода передбачала, що режим припинення вогню може бути продовжений ще на кілька днів. Загалом — до 10 днів, включно з першими чотирма, якщо ХАМАС звільнятиме щонайменше 10 додаткових заручників щодня, а Ізраїль звільнятиме більше ув'язнених із розрахунку три ув'язнених на кожного заручника.

Таким чином було погоджено дводенне продовження терміну. І після того, як у вівторок ХАМАС звільнив 10 ізраїльських заручників, очікується, що ще 10 будуть звільнені 29 листопада. Очікується, що в рамках дводенного продовження перемир’я Ізраїль звільнить 60 палестинських ув'язнених з органів безпеки. Йдеться про жінок і неповнолітніх.

На початок