Джон Кірбі розповів про три основні напрямки допомоги США Україні взимку

Джон Кірбі розповів про три основні напрямки допомоги США Україні взимку

Джон Кірбі розповів про три основні напрямки допомоги США Україні взимку
Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, фото: AP

Росія другу зиму поспіль намагатиметься зруйнувати критичну та енергетичну інфраструктуру України. Про це свідчать останні повітряні атаки російської армії. Однак Київ спільно з Вашингтоном наполегливо працювали, щоб підготуватися до таких атак.

Про це у четвер, 30 листопада, на брифінгу в Білому домі заявив координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

"Росія намагалася зламати волю українського народу. Але, звісно, вона зазнала невдачі. Оскільки ми заходимо в другу зиму, ми очікуємо, що Росія повернеться до цієї жорстокої тактики. І знову продовжить кампанію зі знищення критичної інфрастуктури України", — сказав Кірбі.

Він розповів, що можливі атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України були темою розмови президентів Зеленського та Байдена під час візиту української делегації до Вашингтона у вересні. Тоді Джо Байден і радник Білого дому з нацбезпеки Джейк Салліван доручили уряду США визначити пріоритетність цих зусиль.

Три напрямки допомоги США Україні

Кірбі уточнив, що США сфокусувалися на трьох основних зусиллях у цьому напрямку.

Перше — це посилення спроможностей української ППО, щоб вона могла збивати російські ракети та іранські дрони, націлені на критичну інфраструктуру.

"Тому ще нещодавно ми надали Україні батареї для Петріотів, системи ППО Hawk та Avenger, та інші засоби протиповітряної оборони для захисту критично важливих об'єктів", — відзнавчив Джон Кірбі.

По-друге — США допомагають Україні укріпити її критичну енергетичну інфраструктуру та надають значні обсяги захисного обладнання.

Третє — США надають українцям резервне обладнання, зокрема високовольтні трансформатори, газогенератори промислового розміру та мобільне автономне обладнання, щоб запобігти втраті тепла та електрики.

Раніше пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що США та Велика Британія працюють над тим, аби допомогти Україні захистити цієї зими свою енергетичну систему.

На початок