Кліматичний саміт ООН заснував фонд допомоги бідним країнам, які постраждали від катастроф

Кліматичний саміт ООН заснував фонд допомоги бідним країнам, які постраждали від катастроф

На COP28 заснували фонд для бідних країн
Люди йдуть на місце проведення кліматичного саміту ООН COP28, Дубаї, ОАЕ, 30 листопада 2023 року. Фото: AP Photo/Peter Dejong

30 листопада, у перший день двотижневої конференції COP28 (Кліматичного саміту ООН), учасники ухвалили рішення — створять фонд для допомоги бідним країнам у подоланні кліматичних катастроф.

Про створення фонду повідомили в ООН.

"Я вітаю рішення, прийняте під час відкриття COP28 щодо введення в дію нового Фонду збитків і збитків — важливого інструменту для забезпечення кліматичної справедливості", — прокоментував подію генсек ООН Антоніу Гутерреш.

Голова конференції COP28 Султан Ахмед аль-Джабер, виконавчий директор нафтової компанії ОАЕ, заявив, що фонд уже назбирав близько 420 млн доларів.

Як повідомляє Reurets, у фонд вклалися такі країни:

  • ОАЕ — $100 млн;
  • Велика Британія — $51 млн;
  • США — $17,5 млн;
  • Японія — $10 млн;
  • Німеччина — $100 млн;
  • інші країни Європейського Союзу — $145,39 млн.

Як повідомив у своєму X комісар Євросоюзу з питань клімату Вопке Хоекстра, загалом ЄС передасть у фонд для вразливих країн 225 млн доларів (це вже включно з донатом від Німеччини).

Як пише The New York Times, це рішення є проривом в одній із найтриваліших суперечок у кліматичних переговорах ООН: чи зобов’язані індустріально розвинені країни, чий високий рівень викидів парникових газів небезпечно нагріває планету, виплачувати компенсацію бідним країнам, які найменш підготовлені для боротьби з кліматичними катаклізмами?

Країни офіційно затвердять проєкт про фонд наприкінці саміту — 12 грудня.

В ОАЕ у четвер, 30 листопада, розпочала роботу Конференція ООН зі зміни клімату COP28.  Участь у глобальному кліматичному саміті, який триватиме у Дубаї до 12 грудня, візьмуть лідери багатьох країн.

На заході генсек Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерреш заявив, що 2023 рік стане найспекотнішим роком в історії людства.

Раніше в ООН проаналізували діяльність країн для виконання Паризької кліматичної угоди. Кажуть. що до 2030 року викиди вуглецю будуть на 2% нижче рівня 2019 року, тоді як план був — знизити забруднення на 43%.

На початок