2023 рік стане найспекотнішим в історії людства — Гутерреш на кліматичному саміті

2023 рік стане найспекотнішим в історії людства — Гутерреш на кліматичному саміті

2023 рік стане найспекотнішим в історії людства — Гутерреш на кліматчиному саміті
Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерреш. Фото : Getty Images

2023 рік стане найспекотнішим роком в історії людства, заявив Генсек Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерреш, відкриваючи кліматичний саміт COP28 у Дубаї у четвер, 30 листопада.

Про це пише ВВС.

За словами Гутерреша, цей рекорд свідчить про те, що людство переживає кліматичний колапс в режимі реального часу.

Генсек ООН закликав міжнародне співтовариство діяти і виконувати кліматичні зобов'язання.

“Цього року громади по всьому світу потерпали від пожеж, повеней та спекотної температури... Рекордне глобальне потепління повинно викликати трепет у світових лідерів. І це повинно спонукати їх до дій", — сказав Гутерреш.

Раніше Всесвітня метеорологічна організація повідомила, що вона "практично впевнена" в тому, що 2023 рік поб'є глобальний температурний рекорд. Існують побоювання, що 2024 рік може бути ще теплішим через погодне явище Ель-НіньоФеномен Ель-Ніньйо полягає в різкому підвищенні температури (на 5-9 °C) поверхневого шару води на сході Тихого океану (у тропічній і центральній частинах) на площі близько 10 мільйонів км². у Тихому океані, пише ВВС.

В ОАЕ у четвер, 30 листопада, розпочала роботу Конференція ООН зі зміни клімату COP28.  Участь у глобальному кліматичному саміті, який триватиме у Дубаї до 12 грудня, візьмуть лідери багатьох країн.

На початок