У лісництвах Полтавщини розпочали роздрібний продаж новорічних сосен

У лісництвах Полтавщини розпочали роздрібний продаж новорічних сосен

На Полтавщині розпочали продаж новорічних сосен для населення. Придбати їх можна у кожному лісництві за майже пів сотнею адрес. Ціни стартують від 96 гривень. Триватиме реалізація до кінця року.

Полтавський лісгосп розпочав роздрібний продаж новорічних сосен. Зокрема, придбати дерево можна у селі Копили Терешківської громади. До цього були гуртові продажі.

У лісництвах Полтавщини розпочали роздрібний продаж новорічних сосен
У лісництвах Полтавщини розпочали роздрібний продаж новорічних сосен. Фото: Суспільне Полтава

"План заготівлі у нас 13 тисяч штук. Реалізували нині близько півтори тисячі штук. Є ялинка як у «Лісовичку», так і по наших підрозділах. Поки тільки завтра 1 грудня буде, то попиту як такого немає. Основний попит ближче до Нового року, починаючи від 15 грудня", — каже головний інженер Полтавського лісгоспу Олександр Романенко.

Придбати ялинку можна у кожному лісництві Полтавщини. Ціни залежать від висоти дерева. У середньому це від 96 гривень за сосну звичайну до 1 метра і до 240 гривень висотою від 2 до 3 метрів. Торік, до прикладу, у середньому вартість коливалася від 125 до 180 гривень. Про це тоді Суспільному повідомляла речниця обласного управління лісового та мисливського господарства Лілія Гнатенко.

У лісництвах розпочали роздрібний продаж новорічних сосен
У лісництвах розпочали роздрібний продаж новорічних сосен. Фото: Суспільне Полтава

"Заготівля новорічних ялинок здебільшого відбувається на рубках догляду – це освітлення і прочистки. Шкоди для лісу немає, навпаки прочистка від зайвих дерев, які заважають основному росту супутніми деревами", — говорить головний інженер Полтавського лісгоспу Олександр Романенко.

На кожній сосні – спеціальна бирка, яка позначає, що його спиляно законно. За самовільно зрубане дерево передбачена відповідальності.

"Це буде штраф. Загальна сума збитків становитиме близько 1400 гривень", — додав Олександр Романенко.

Як повідомили Суспільному у Слобожанському лісовому офісі, триватиме продаж до 31 грудня включно. Торік же на Полтавщині продали майже 37 тисяч новорічних сосен. Найбільше реалізували у Миргородському та Полтавському лісгоспах.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок