На Рівненщині планують відкрити чотири центри життєстійкості. Де і для чого

На Рівненщині планують відкрити чотири центри життєстійкості. Де і для чого

У чотирьох громадах Рівненщини планують відкрити центри життєстійкості, де надаватимуть комплексний психосоціальний супровід місцевим жителям. Робота закладів буде спрямована на підтримку та зміцнення психічного здоров’я людей.

Про це інформує у Facebook Рівненська ОДА.

Перші центри області з’являться у Рівненській, Здолбунівській, Володимирецькій та Антонівській громадах.

"Центри життєстійкості стануть "єдиною точкою звернення" для надання різних видів послуг. Зокрема, інформування, консультації та соціально-психологічної допомоги. Це також потенційний безбар'єрний простір для проведення тренінгів та навчань для підвищення соціальної спроможності громади", — цитують у повідомленні заступницю голови ОДА Людмила Шатковська.

Це експериментальний проєкт Мінсоцполітики з формування життєстійкості та з комплексним підходом. Спершу в закладі проведуть оцінку потреб людини, після цього пояснять про доступні послуги для вирішення проблем, а також про можливості соціального захисту. За потреби передбачена безоплатна правнича допомога.

"Також будуть запроваджені психологічна діагностика, психологічне консультування, індивідуальне, сімейне, групове. Окремі напрями стосуватимуться психологічної підтримки батьків, розвитку батьківських навичок та догляду за дітьми, допомоги в побудові стосунків з дітьми на різних етапах дорослішання. А також – психологічної роботи з військовослужбовцями, ветеранами і їхніми родинами", — роз'яснюють принципи роботи на урядовому сайті.

Наразі для пілотного проєкту відібрали 30 тергромад з 14 областей України. У Рівному центр життєстійкості планують відкрити в грудні 2023 року.

Гроші на створення центрів залучать з держбюджету, йдеться про облаштування закладу, навчання та заробітну плату працівників протягом року. Територіальна громада виділяє лише приміщення.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок