У Львові запрацював Центр допоміжних технологій для дітей з інвалідністю

У Львові запрацював Центр допоміжних технологій для дітей з інвалідністю

У Львові запрацював Центр допоміжних технологій для дітей з інвалідністю
Центр допоміжних технологій для дітей з інвалідністю, листопад 2023. Фото: пресслужба Центру соціальних послуг та реабілітації "Джерело"

У Центрі соціальних послуг та реабілітації  “Джерело” на проспекті Червоної калини, 86А, відтепер працює Центр асистивних технологій для дітей. Туди можуть звернутися батьки, чиї діти потребують допоміжних засобів. Фахівці центру підбирають необхідне обладнання і навчають користуватися ним.

Про це повідомили у пресслужбі Центру соціальних послуг та реабілітації  “Джерело”.

У центрі пояснюють, що раніше орієнтувалися на дітей з церебральним паралічем та порушеннями моторики. Батьки зверталися зі своїм обладнанням і виникало питання, хто його ремонтуватиме. Для ремонту реабілітаційних засобів там запрацювала майстерня.

“Від початку війни ми побачили, наскільки люди насправді мало обізнані у потребі допоміжних технологій і засобів. Якщо про засоби для мобільності ще чули, то про користь комунікативних засобів, які розвивають спроможність дитини до комунікації, мало хто знає. Часто батьки не знають, що можуть отримати такі допоміжні засоби. І це потребує нашого фокуса та уваги: забезпечення допоміжними засобами на різних рівнях — через відділи соціального захисту, благодійні фонди тощо”, – каже керівниця Центру асистивних технологій Марина Глухоцька.

Марина Глухоцька, центр "Джерело"
Марина Глухоцька, керівниця Центру асистивних технологій. Фото: пресслужба Центру соціальних послуг та реабілітації "Джерело"

Там працює четверо фахівців із підбору допоміжних засобів для мобільності та положення. Вони оцінюють доступність середовища для потреб дитини й надають рекомендації, як створити умови для її розвитку. Ще двоє фахівців допомагають підбирати комунікативні засоби, що допомагають дитині спілкуватися.

За словами Марини Глухоцької, невдовзі там відкриють шоурум, у якому зберуть різні зразки допоміжних засобів для дітей. Також у Центрі фахівців навчають створювати безбар’єрний простір для дітей.

На початок