2 мільйони щомісяця витрачають на вивезення сміття із Дрогобича: звалище у Брониці, досі заблоковане

2 мільйони щомісяця витрачають на вивезення сміття із Дрогобича: звалище у Брониці, досі заблоковане

2 мільйони щомісяця витрачають на вивезення сміття із Дрогобича: звалище у Брониці, досі заблоковане Суспільне Львів

Місто Дрогобич – одне з найбільших міст Львівської області, зараз не має свого полігону для вивозу сміття. До 2018 року сміття з міста вивозили на полігон, що розташований у сусідньому селі Брониця.

Два роки тому мешканці цього села вийшли на протест та перекрили дорогу сміттєвозам. Сміттєзвалище досі заблоковане. А Дрогобич підписав договори із полігонами за межами області.

Що розповідають мешканці села Брониця та міста Дрогобич?

Ігор Фідик мешкає у селі Брониця. Від його будинку до сміттєвого полігону навпростець 2 кілометри. Чоловік один із тих, хто був проти сміттєзвалища у 2018.

2 мільйони щомісяця витрачають на вивезення сміття із Дрогобича: звалище у Брониці, досі заблокованеСуспільне Львів

Ігор Фідик — мешканець села Брониця

"Люди за те, що категорично не потрібно відкривати, зараз сміття не возять. Чому не хочемо? По-перше, запах йде на село, шкідливі речовини йдуть, ми маємо дітей, маємо внуків, ми хочемо спокійно жити", – розповідає Ігор Фідик.

За 15 кілометрів від Брониці у Дрогобичі живе пенсіонерка Анна Григорівна. Через те, що Броницьке сміттєзвалище зараз не працює і сміття з міста вивозять на більші відстані —жінці приходять більші платіжки за вивіз відходів.

2 мільйони щомісяця витрачають на вивезення сміття із Дрогобича: звалище у Брониці, досі заблокованеСуспільне Львів

Анна Григорівна — мешканка міста Дрогобич

"Квитанція – нараховано 68 гривень 72 копійок на нас двох. Певне, що велика сума, тим більше, що я хворію і купу грошей витрачаю на ліки. Наприклад, той, хто ремонти робить, викидає цілі машини, а я мало і вони так платять як і я. Хіба то справедливо?", – каже Анна Григорівна.

Сміття із Дрогобича вивозять за більш ніж 150 кілометрів від міста

Спочатку, коли сміттєзвалище заблокували, то в Дрогобичі сміття почало періодично накопичуватися на вулицях міста. Зараз сміття вивозять на полігони за межі Львівської області. Перед цим його перевантажують зі сміттєвозів у більші машини, роблять це на перевантажувальній станції, що розташована на межі міста.

2 мільйони щомісяця витрачають на вивезення сміття із Дрогобича: звалище у Брониці, досі заблокованеСуспільне Львів, умовне

Перевантажувальна станція у Дрогобичі

В середньому за місяць сміттєвози у Дрогобичі збирають 1500 тонн сміття. На його вивіз в місяць витрачають майже 2 мільйони гривень.

"На сьогоднішній момент вивезення здійснюється на відстань 150-160 і більше кілометрів, відповідно транспортні видатки на порядок вищі. Та ситуація послужила причиною підняття тарифів. Цей тариф міг би використовуватися на оновлення бази , вирішення питання щодо сортування, вирішуючи питання по суті, бо сьогодні у нашій країні є одне питання, де його захоронити", – розповідає заступник директора департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради Ростислав Пошивак.

Еколог Анатолій Павелко каже, питання поводження з відходами актуальне не лише для Дрогобича, а й для всієї України : "Ми боремося вже з наслідками надмірного утворення відходів. Якщо ж ми говоримо про те, що після їх зменшення ми повинні добитися того, що ті відходи, які будуть потрапляти на сміттєзвалище, які не надаються переробці, їх кількість має бути змінімізована".

Біля Дрогобича вивідлили землю для будівництва сміттєсортувальної лінії

Тим часом у Дрогобичі – на межі міста – вже виділили земельну ділянку для будівництва сміттєсортувальної лінії, зараз планують оголошувати тендер для її облаштування.

Що відомо

  • У лютому 2018 року мешканці села Брониця перекрили дорогу до сміттєзвалища через поганий стан дороги Нижанковичі – Стрий. Згодом Броницька сільська рада прийняла рішення про закриття сміттєзвалища та не допускала туди працівників і техніку.
  • У березні 2018 року місцеві Дрогобицький міськрайонний суд заборонив блокувати під'їзну дорогу до Дрогобицького міського сміттєзвалища та чинити будь-які перешкоди у проїзді транспортних засобів, а також вивозі сміття на територію міського сміттєзвалища в районі с. Брониця чи чинити перешкоди у експлуатації даного сміттєзвалища. Тоді ж мешканці провели там ще одну акцію протесту.
  • Після цього на сміттєвих майданчиках Дрогобича накопичувалося сміття. Адже не було куди його вивозити.
  • Через проблеми із вивезенням сміття у грудні 2018 року місцеві мешканці записали пісню "Святий Миколай, вивези сміття!", яку опублікували у соцмережах.
  • Згодом сміття із міста почали вивозити на полігони Львівщини та інших областей України.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди