Ставлення до влади та політики: що показують результати дослідження ОПОРИ у Рівному

Ставлення до влади та політики: що показують результати дослідження ОПОРИ у Рівному

Жителі Рівненської громади радше незадоволені роботою місцевої влади, аніж схвалюють її дії.

Про це свідчать дані опитування "Соціально-політичні погляди мешканців Рівненської ТГ", яке провела громадянська мережа ОПОРА.

У ньому деталізували, що 69% жителів громади цікавляться місцевою політикою, а 26% – ні. Відповідно, найменш зацікавленою у цій темі є люди віком 18-49 років — 28-31%. У віковій категорії 50 років і старші не цікавляться політикою 19-20%.

Інформаційна безпека

Також 71% опитаних впевнені у тому, що можуть відрізнити справжню новину від фейкової. 11% переконані в протилежному. Зокрема, жінкам та людям віком понад 60 років важче розрізняти фейкові і справжні новини. Так відповіли 16% та 14% відповідно.

Основну інформацію про ситуацію в місті 70% рівнян отримують через канали в месенджерах, 61% — завдяки соціальним мережам. А також джерелами інформації є інтернет-ЗМІ — 40%, телебачення — 36% та спілкування з друзями — 34%.

Телебачення є важливим серед людей старшого віку. Натомість сучасні медіа більш популярні серед людей, молодших за 50 років.

Безпека в громаді

Рівнем безпеки в громаді рівняни радше задоволені. Про це свідчить оцінка 3,9 з 5 можливих у результатах соцопитування.

Посередньо задоволені місцевими можливостями з: самореалізації — 3,1, заробітку — 3,0 та провадження бізнесу — 2,9, йдеться в результатах опитування.

Робота місцевого самоврядування

Щодо роботи міської ради, то рівняни проявляють радше незадоволеність, про це зазначили 59% респондентів. Незадоволеність діяльністю ексмера Рівного Олександра Третяка відзначили 64% опитаних. Схвалюють їхню роботу 20% і 16% відповідно. Молодь є більш задоволеною роботою органів місцевої влади.

Соціологічне опитування проводили у вересні 2023 року, у ньому взяли участь 400 респондентів, з яких 9,4% — переселенці. Використовували стандартизоване інтерв’ю “обличчям до обличчя” методом CAPI.COMPUTER ASSISTED PERSONAL INTERVIEW — індивідуальне особисте інтерв'ю, яке відбувається на стаціонарних та переносних пристроях за допомогою централізованої комп'ютерної системи. Хід інтерв'ю контролюється системою, відповіді респондентів одразу фіксуються в єдиній базі даних, що оптимізує час та забезпечує контроль за процесом дослідження

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок