На Полтавщині мають вилучити з реєстру пам’ятник Ватутіну, який зруйнувався

На Полтавщині мають вилучити з реєстру пам’ятник Ватутіну, який зруйнувався

Постамент Миколі Ватутіну на Полтавщині зруйнувався: де і що відомо
Постамент, на якому був бюст Ватутіна, та портрет військового СРСР. Фото надане Суспільному О.Пустовгаром та з сайту Інституту історії України, колаж Суспільного

У Кременчуцькому районі зруйнувався останній пам’ятник російському військовому часів Другої світової війни Миколі Ватутіну. Його мають вилучити зі спеціального реєстру.

Де був останній пам’ятник Ватутіну на Полтавщині

Як розповів Суспільному регіональний представник Українського інституту нацпам’яті Олег Пустовгар, останній пам’ятник на честь Миколи Ватутіна був у селі селі Малі Кринки Глобинської громади. Його оглянули представники місцевого виконкому. Виявили, що погруддя зруйнувалося повністю, лишився тільки бетонний постамент, який був основою пам’ятника.

За словами Олега Пустовгара, для вилучення постаменту з державного реєстру нерухомих пам’яток України подали листа до департаменту культури і туризму Полтавської ОВА.

Хто такий Микола Ватутін

Микола Ватутін ― це радянський військовий, мав звання генерал. Він був командувачем одного з фронтів часів Другої світової війни. За словами представника Інституту національної пам’яті у регіоні Олега Пустовгара, за керівництва Миколи Ватутіна для звільнення Києва у бій відправляли неозброєними навіть неповнолітніх.

На Полтавщині, за даними представника УІНП, було три пам’ятника Ватутіну. Окрім погруддя у селі Малі Кринки, бюст у селі Ціпки Краснолуцької громади, а також ― у Полтаві. Обидва демонтували раніше.

Пам’ятник радянському військовому Миколі Ватутіну в обласному центрі на однойменній вулиці встановили 2013-го, розповідав Суспільному Олег Пустовгар. До того монумент був розміщений на базі місцевого військового інституту зв’язку.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок