У Полтаві демонтували пам’ятники Пушкіну та Ватутіну: що думають про це жителі міста

У Полтаві демонтували пам’ятники Пушкіну та Ватутіну: що думають про це жителі міста

Демонтаж Пушкіна у Полтаві
Фото: Суспільне Полтава

27 липня полтавські комунальники демонтували пам'ятники російському поетові Олександрові Пушкіну та радянському військовому Миколі Ватутіну. Рішення про демонтаж ухвалили 24 липня під час засідання виконкому міськради. Про це Суспільному розповів секретар Полтавської міської ради Андрій Карпов.

Що відомо про демонтаж пам'ятників у Полтаві

27 липня у Полтаві демонтували пам'ятники російському поетові Олександрові Пушкіну та радянському військовому Миколі Ватутіну. Комунальники прибрали пам’ятники близько 7-ї ранку, щоб не заважати дорожньому руху, розповів секретар Полтавської міськради Андрій Карпов.

"Ми звернулись до Міністерства культури, але так відповіді і не дочекались. Якісь у них проблеми з очільником Міністерства культури, чи його знімають, чи призначають нового, тому ми прийняли рішення виконкомом, щоб знести ці пам’ятники і позбавити місто від цих залишків комунізму", — каже секретар Полтавської міськради Андрій Карпов.

Рішення про демонтаж пам’ятників ухвалили 24 липня під час засідання виконавчого комітету міської ради. За це проголосував 21 член виконкому.

У Полтаві демонтували пам’ятники Пушкіну та Ватутіну
У Полтаві демонтували пам’ятник Ватутіну. Фото: Суспільне Полтава

"27 липня набув чинності Закон України «Про засудження російської імперської політики і деколонізацію топонімії». Символічно, що саме в перший день дії цього закону Полтава почала очищення від російських імперських маркерів. Демонтаж пам’ятників цим двом росіянам є першою ластівкою. Надалі ще дуже багато роботи", — говорить представник Інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

Як повідомив Суспільному директор КП "Декоративні культури" Сергій Сілаєв, знесені пам’ятники перевезли на територію підприємства. Як розповів Андрій Карпов, пам’ятник радянському військовому Олексію Зигіну демонтують протягом двох днів.

Що думають жителі Полтави про демонтаж пам'ятників

Катерина Кузняк мешкає на вулиці Пушкіна. Вона проти демонтажу пам’ятника російському поету.

У Полтаві демонтували пам’ятник Пушкіну
У Полтаві демонтували пам’ятник Пушкіну. Фото: Суспільне Полтава

"Його не треба було демонтувати, тому що Пушкін до теперішніх подій немає ніякого відношення. Ті, що прийняли рішення демонтувати, слабо знайомі з його творчістю. Вважати, що Пушкін росіянин – це питання спірне", — каже жителька Полтави Катерина Кузняк.

"Враховуючи те, як Радянський Союз впроваджував дії до українського народу, і те, як зараз іде війна з Росією, то мені здається, що це було правильне рішення. Оскільки український народ хоче стати нацією, то потрібно як можна далі відходити від російської культури", — говорить житель Полтави Ярослав Федченко.

Пам’ятник Ватутіну у Полтаві

Микола Ватутін – це радянський військовий, мав звання генерал. Він був командувачем одного з фронтів часів Другої світової війни.

За словами представника Інституту національної пам’яті у регіоні Олега Пустовгара, за керівництва Миколи Ватутіна для звільнення Києва у бій відправляли неозброєними навіть неповнолітніх.

Пам’ятник радянському військовому Миколі Ватутіну в обласному центрі на однойменній вулиці встановили 2013-го, розповідав Суспільному Олег Пустовгар. До того монумент був розміщений на базі місцевого військового інституту зв’язку.

Пам’ятник Пушкіну у Полтаві

Олександр Пушкін – російський поет та прозаїк часів Російської імперії. Регіональний представник Інституту нацпам’яті Олег Пустовгар Суспільному розповідав:

"Олександр Пушкін – це трубадур Російської імперії, якого і зараз російська пропаганда використовує у своїх інформаційно-психологічних війнах".

Пам’ятник на честь Пушкіна у Полтаві встановлений у Березовому сквері. Це погруддя на постаменті. Його закрили чорним поліетиленом, а також обливали фарбою. Сквер розміщений на вулиці Пушкіна. Її назву у Полтаві мають змінити згодом.

Пам’ятник Ватутіну можуть передати у музей "Парк радянського періоду" на Сумщину, а бюст на честь Пушкіна – у Полтавський краєзнавчий музей, розповідав раніше заступник міського голови Валерій Пархоменко.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram| Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

На початок