Експерти МАГАТЕ чули запуск ракет та артилерійських снарядів, що, ймовірно, були випущені з території поблизу ЗАЕС

Експерти МАГАТЕ чули запуск ракет та артилерійських снарядів, що, ймовірно, були випущені з території поблизу ЗАЕС

МАГАТЕ чули запуск ракет та артилерійських снарядів, що були випущені поблизу ЗАЕС
Запорізька АЕС. Фото: Енергоатом

Експерти Міжнародного агенства з атомної енергетики (МАГАТЕ), які перебувають на Запорізькій АЕС, вдруге за останні кілька днів чули характерні звуки запуску ракет. Також команда почула численні артилерійські снаряди, що ймовірно, були випущені з території поблизу атомної електростанції.

Про це сьогодні, 28 листопада, заявив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у пресрелізі, опублікованому на сайті агенції.

"Очевидні військові дії поблизу АЕС загрожують ядерній безпеці та несуть ризики безпеці на майданчику та потенційно можуть підірвати п’ять принципів безпеки ЗАЕС, що були представлені на Раді Безпеки ООН у травні цього року", — зазначив очільник МАГАТЕ.

Також Рафаель Гроссі підкреслив:

"Тривожні події останніх днів – ракети, запущені поблизу ЗАЕС – ще більше поглиблюють наші занепокоєння ядерною безпекою".

Також у пресрелізі МАГАТЕ повідомляється, що з'єднання з основною лінією електропередач Запорізької атомної електростанції відновилося після раптового припинення, що сталося під час вихідних.

"З’єднання було втрачено в неділю вранці через коротке замикання, яке, як повідомляється, сталося приблизно за 100 кілометрів на північ від місця, але з’єднання з лінією електропередачі було відновлено пізніше того ж вечора", — повідомив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Що відомо про присутність місії МАГАТЕ на Запорізькій АЕС

Міжнародне агентство з атомної енергії створили у 1957 році як структуру, яка мала запобігти розповсюдженню ядерної зброї та технології з її виготовлення. Іншою її функцією став контроль за мирним використанням атомної енергії у світі, зокрема створення стандартів ядерної безпеки.

Керівними органами МАГАТЕ є Секретаріат, Генеральна конференція та Рада керівників. Нині генеральним директором є аргентинець Рафаель Гроссі. Він має 6 заступників.

  • 2 листопада МАГАТЕ успішно провела чергову ротацію своєї місії на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС. Це вже 14 група експертів Агенції від початку встановлення постійної моніторингової місії, повідомили у пресслужбі Державної інспекції ядерного регулювання України.
  • 3 жовтня генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі повідомив про успішно проведену ротацію;
  • 28 вересня Володимир Зеленський повідомив, що Україна ввійшла до Ради керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії на 2023-2025 роки;
  • 25 вересня Генеральна конференція МАГАТЕ затвердила призначення Рафаеля Гроссі генеральним директором агентства на наступні чотири роки, який починається на початку грудня 2023 року;
  • Під час одинадцятої ротації представників МАГАТЕ на ЗАЕС, українські сапери знешкодили п'ять російських протипіхотних мін на шляху місії;
  • 2 вересня МАГАТЕ успішно провела одинадцяту ротацію групи експертів на Запорізькій АЕС;
  • 2 березня 2023 року на Запорізькій атомній електростанції відбулася шоста ротація групи експертів МАГАТЕ;
  • 4 листопада 2022 року на Запорізькій АЕС відбулася друга ротація експертів МАГАТЕ;
  • 7 жовтня 2022 року МАГАТЕ вдвічі збільшує кількість своїх експертів на Запорізькій АЕС. Так, відбулася перша ротація. Відтоді на ЗАЕС присутні четверо представників МАГАТЕ;
  • 1 вересня 2022 року місія МАГАТЕ прибула на Запорізьку АЕС. До складу місії входять експерти з Польщі, Литви, Сербії, Китаю, Франції та інших країн. Представників Британії, США та Росії у ній немає.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок