Україна ввійшла до Ради керуючих МАГАТЕ — Зеленський

Україна ввійшла до Ради керуючих МАГАТЕ — Зеленський

Президент України Володимир Зеленський
. Президент України Володимир Зеленський під час звернення 27 вересня 2023 року. Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна ввійшла до Ради керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на 2023-2025 роки.

Про це глава держави написав у соцмережі X (раніше — Twitter).

"Україна увійшла до складу Ради керуючих МАГАТЕ на 2023-2025 роки. Я дякую кожній країні, яка підтримала нашу заявку", — йдеться у дописі Зеленського.

Він наголосив, що Україна залишається надійним міжнародним партнером у сфері атомної енергетики, і пообіцяв докласти всіх зусиль для посилення важливої ролі МАГАТЕ та зміцнення ядерної безпеки й захищеності.

"Ми всі маємо працювати разом – усі у світі, хто цінує безпеку – щоб покласти край усім видам ядерного шантажу, які Росія намагається зробити нормою. Ядерна та радіаційна безпека мають бути гарантовані", — підкреслив Володимир Зеленський.

Як повідомляла пресслужба Міністерства енергетики, 28 лютого цього року Україна висунула свою кандидатуру до Ради керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на 2023 - 2025 роки.

28 вересня у міжнародній організації Greenpeace заявили, що МАГАТЕ не може контролювати безпеку на тимчасово захопленій росіянами Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС). Спеціальна група експертів Greenpeace дійшла висновку, що МАГАТЕ має занадто мало експертів на найбільшій атомній станції Європи, а саме четверо осіб, і що для них там існує занадто багато обмежень у доступі.

На початок