Голова Євроради Мішель прибув до Угорщини на переговори з Орбаном

Голова Євроради Мішель прибув до Угорщини на переговори з Орбаном

Голова Євроради Мішель прибув до Угорщини на переговори з Орбаном
Голова Євроради Шарль Мішель і прем'єр Угорщини Віктор Орбан, Будапешт, 27 листопада 2023 року. Фото: з соцмережі Х Шарля Мішеля

Голова Європейської Ради Шарль Мішель у понеділок, 27 литопада, прибув до Угорщини на консультації з главою угорського уряду Віктором Орбаном.

Про це Мішель повідомив у соцмережі Х (колишній Твіттер).

“У Будапешті на консультації в рамках підготовки до Європейської Ради з  прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном. Єдність ЄС вимагає постійних зусиль, і це наша головна сила”, — написав Мішель.

Раніше, у четвер 23 листопада, Єврокомісія затвердила 900 мільйонів євро авансових платежів Угорщині в рамках її досі замороженої частки фондів відновлення на тлі спроб блоку подолати вето Будапешта на допомогу Україні. Рішення Єврокомісії схвалити змінений план відновлення Угорщини, тепер має бути схвалене іншими країнами ЄС.

Минулого місяця чиновники ЄС повідомили агентству Reuters, що блок розглядає можливість розблокування допомоги Угорщині, щоб заручитися підтримкою Будапешта в питанні підтримки України. Однак нещодавно джерела, які беруть участь у підготовці саміту лідерів ЄС 14-15 грудня, де обговорюватиметься питання України, висловлювали дедалі більший скептицизм щодо того, що Орбана вдасться схилити на свій бік.

Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Угорщина не перестане блокувати військову допомогу Україні у розмірі 500 мільйонів євро у рамках Європейського фонду миру.

На початок