ДБР завершило розслідування авіакатастрофи в Броварах, де загинуло керівництво МВС

ДБР завершило розслідування авіакатастрофи в Броварах, де загинуло керівництво МВС

ДБР, Монастирський, авіатроща Бровари
Рятувальники ліквідують наслідки катастрофи на місті падіння гвинтокрила 18 січня 2023 у місті Бровари Київської області, фото: Getty Images

Державне бюро розслідувань завершило розслідування щодо авіакатастрофи в Броварах на Київщині, в якій загинуло керівництво Міністерства внутрішніх справ.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Представники підозрюваних та потерпілих зможуть ознайомитися з матеріалами справи, після чого їх передадуть до суду. Ще у серпні підозри отримали:

  • начальник Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування ДСНС України;
  • в.о. командир спеціального авіаційного загону;
  • заступник командира з льотної підготовки;
  • командир авіаційної ескадрильї;
  • начальник служби безпеки польотів Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України з міста Ніжин Чернігівської області.

За даними слідства, посадовці ДСНС допустили відверті порушення правил безпеки руху та експлуатації повітряного транспорту, що призвело до загибелі людей.

До розслідування залучали закордонних експертів, а також представників французької компанії-виробника гелікоптера.

Що відомо про падіння гелікоптера у Броварах

18 січня 2023 року в Броварах на Київщині впав гелікоптер. Внаслідок катастрофи загинуло керівництво МВС — міністр Денис Монастирський, державний секретар міністерства Юрій Лубкович та перший заступник міністра Євгеній Єнін.

Загинули 14 людей, з них одна дитина. Отримали поранення 31 людина, з них — 13 дітей. Кабмін створив робочу групу для розслідування авіакатастрофи.

В СБУ повідомили, що розглядають кілька версій трагедії, серед яких: порушення правил польоту; технічна несправність гелікоптера; умисні дії щодо знищення транспортного засобу.

У березні в МВС повідомили, що залишаються робочими три основні версії авіакатастрофи.Йдеться про порушення правил польоту, технічна несправність гелікоптера та умисні дії щодо знищення транспортного засобу.

"Чорну скриньку", знайдену на місці падіння гелікоптера з керівництвом МВС в Броварах, розшифрували у Франції. Її матеріали передали слідству, повідомив прем'єр Денис Шмигаль.

Після авіакатастрофи у Броварах в МВС заборонили всім керівникам користуватися під час воєнного стану авіаційним транспортом – гелікоптерами та літаками.

Наприкінці липня Генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що у розслідуванні причин аварії гелікоптера у Броварах зібрані всі технічні документи. Завершується проведення необхідних експертиз. Попередньо, версії про диверсію чи замах на життя державних діячів не підтвердились.

На початок