Рінкевичс відреагував на заяву голови СЗР про плани Росії напасти на країни Балтії

Рінкевичс відреагував на заяву голови СЗР про плани Росії напасти на країни Балтії

Ексклюзивно
Рінкевичс відреагував на заяву голови СЗР про плани Росії напасти на країни Балтії
. Президент Латвії Едгарс Рінкевичс. Фото: Суспільне/Дмитро Панов

Президент Латвії Едгарс Рінкевичс відреагував на заяву голови Служби зовнішньої розвідки Олександра Литвиненка, який розповів, що Кремль поставив перед собою завдання підготуватися до майбутньої агресії проти країн Балтії.

Про це політик повідомив у інтерв'ю Суспільному.

"Я абсолютно переконаний, що судячи з того, що говорить російська пропаганда і деякі російські офіційні особи, це мрія РФ відновити Російську імперію, не тільки коли мовиться про країни Балтії, Молдову чи Казахстан. Це також і Фінляндія. Вони не говорять про Радянський Союз, оскільки мріють про Російську імперію 19-го століття", — сказав Рінкевичс.

Президент Латвії зазначив, що наразі є час, аби посилити оборонну систему.

"Були рішення на самітах НАТО в Мадриді та Вільнюсі про збільшення кількості військ НАТО. Ми не сприймаємо речі легковажно. Але скажу, що на цю мить ми бачимо, що це дійсно буде стратегічною метою Росії, якщо вони вважатимуть, що перемогли в Україні. Не обов'язково, що переможуть, але вважатимуть, що перемогли, і тоді, ймовірно, виникне спокуса перевірити стійкість НАТО на міцність. Але саме тому ми робимо все можливе, щоб підготуватися", — підкреслив політик.

Рінкевичс додав, що союзники "багато чому навчилися з досвіду України".

"На даному етапі у нас є час, щоб посилити присутність НАТО, посилити нашу оборону", — підсумував президент Латвії.

Що відомо про заяву голови СЗР

22 листопада голова Служби зовнішньої розвідки Олександр Литвиненко поінформував, що війна проти України сприймається Москвою як важливий, але не єдиний фронт для РФ, що фактично веде світове протистояння зі Сполученими Штатами і Заходом у цілому.

За словами Литвиненка, що Кремль поставив перед собою чотири завдання, які наразі вирішує:

  • забезпечити внутрішню стабільність у РФ, мобілізувати населення та економіку, збільшити виробництво озброєння та військової техніки.
  • сформувати альтернативну Заходу коаліцію держав, "коалиции большинства". Цей формат "Глобального Півдня+" має просувати альтернативні Заходу моделі (політичні, економічні, фінансові, гуманітарні, ціннісні тощо).
  • підготовка до майбутньої агресії проти інших країн: Молдова, Литва, Латвія, Естонія — вся західна частина колишнього СРСР.
  • роздмухування конфліктів на Близькому Сході, в Африці й на Балканах.

На думку голови СЗР у 2026 році обсяги військового виробництва в Росії мають підтримувати масштабні бойові дії високої інтенсивності, а у 2028 році РФ має відновити воєнні спроможності, які вона мала на 2022 році.

На початок