Київрада розширила перелік дітей, які мають право відвідувати комунальні дитсадки столиці

Київрада розширила перелік дітей, які мають право відвідувати комунальні дитсадки столиці

Діти захисників України і ще деяких категорій громадян, які не зареєстровані в Києві, матимуть право навчатися у комунальних дитсадках за рахунок міського бюджету. Таке рішення ухвалили столичні депутати 23 листопада.

Про це інформує Київська міська рада.

Як зазначила депутатка Київради Олеся Зубрицька, діти військових, які в різний час і дотепер виборюють свободу та незалежність України, незалежно від місця реєстрації, однаково повинні отримувати додаткові соціальні гарантії.

За її словами, раніше право відвідувати комунальні садочки без київської реєстрації мали діти учасників АТО. На це передбачалися кошти в міському бюджеті.

Однак до сьогодні такого права не мали діти, чиї батьки стримують російську агресію на фронті, діти поранених учасників Революції Гідності, героїв Небесної сотні, загиблих захисників, зниклих безвісти і тих, хто утримується в полоні.

Зміни до порядку зарахування дітей до комунальних дитсадків Києва Олеся Зубрицька назвала "одним із способів висловлення подяки і підтримки Героям та їх сім'ям".

Як підтримують захисників України в Києві

У листопаді минулого року Київська міська рада виділила 100 млн гривень на одноразову допомогу добровольцям, що обороняли Київ під час наступу російських військ.

У грудні 2022 року Київрада ухвалила рішення про надання додаткових пільг та соціальних гарантій киянам, які боронять Україну, та членам їхніх сімей.

У столиці виплатили одноразову матеріальну допомогу до 1500 гривень учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, учасникам Революції Гідності, бійцям-добровольцям, переселенцям, які зареєстровані у столиці. Виплати були присвячені до Дня захисників і захисниць 14 жовтня.

У березні 2023 року Київрада розширила перелік дітей, які отримають право на безоплатне харчування у комунальних закладах освіти. Таку пільгу матимуть усі діти захисників України, а не лише ті, чиї батьки мають київську "прописку".

На початок