Учнів столичних шкіл, чиї батьки захищають Україну, забезпечать безоплатним харчуванням

Учнів столичних шкіл, чиї батьки захищають Україну, забезпечать безоплатним харчуванням

Учнів столичних шкіл, чиї батьки захищають Україну, забезпечать безоплатним харчуванням
Фото: Суспільне

Київрада розширила перелік дітей, які отримають право на безоплатне харчування у комунальних закладах освіти. Таку пільгу матимуть усі діти захисників України, а не лише ті, чиї батьки мають київську "прописку".

Відповідне рішення депутати Київради ухвалили на засіданні у четвер, 23 березня. Ідеться про можливість безоплатного харчування у садочках, школах, закладах професійно-технічної освіти, що належать до комунальної власності столиці.

Як пояснила депутатка Київради Олеся Зубрицька, нині у столичних закладах дошкільної та середньої освіти пільгу на безкоштовні сніданки та обіди мають діти лише тих військовослужбовців, які зареєстровані на території Києва. Навіть якщо сама дитина має київську реєстрацію, але один із батьків, який захищає державу на передовій, не має реєстрації у столиці, пільга на харчування не діє.

"Тому було необхідно надати однакові пільги дітям, батьки яких захищають нашу державу на передовій або загинули під час виконання бойових завдань. Це те, що ми зробили на знак подяки та шани нашим Захисникам та Захисницям, які захищають всю Україну і кожного українця", – розповіла Олеся Зубрицька.

Що відомо про підтримку захисників у Києві

У листопаді минулого року Київська міська рада виділила 100 млн гривень на одноразову допомогу добровольцям, що обороняли Київ під час наступу російських військ.

У грудні 2022 року Київрада ухвалила рішення про надання додаткових пільг та соціальних гарантій киянам, які боронять Україну, та членам їхніх сімей.

У столиці виплатили одноразову матеріальну допомогу до 1500 гривень учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, учасникам Революції Гідності, бійцям-добровольцям, переселенцям, які зареєстровані у столиці. Виплати були присвячені до Дня захисників і захисниць 14 жовтня.

У Києві створили міську координаційну раду з питань реінтеграції та підтримки захисників та членів їх сімей. Вона об'єднає зусилля депутатів Київради, підприємців і організацій у питанні соціальної захисту військових.

Читайте також

У Києві запрацювала "гаряча" лінія щодо соціальних послуг. Яку інформацію надаватимуть

Вибір редакції

На початок