Як діяти під час обстрілу, де ховатись, як правильно падати. У Кропивницькому військові вчать цивільних

Як діяти під час обстрілу, де ховатись, як правильно падати. У Кропивницькому військові вчать цивільних

У кропивницькому Центрі готовності цивільних військові Кіровоградської області вчать, як діяти під час артилерійського обстрілу, де краще ховатись, де цього робити не варто та як правильно падати.

Участь у тренінгах безкоштовна. За бажанням можна зробити благодійний внесок. Щоб долучитись, треба зареєструватись на сторінці Центру готовності цивільних, сказала його координаторка Наталія Салімова.

Проводять тренінги щотижня: з тактичної медицини, основ радіозв’язку та радіорозвідки. Вчать керувати дронами та поводженню зі стрілецькою зброєю.

Мета таких навчань — максимально підготувати населення до мобілізації. Всі тренери військовослужбовці.

У Центрі готовності цивільних проводять тренінги
У Центрі готовності цивільних проводять тренінги. Фото: Суспільне Кропивницький

Тренер Павло — представник Української добровольчої армії. На тренінгу вчив, як діяти при обстрілах.

Сказав, будь-який виступ, тротуар, заглиблення в землі або канава буде найпростішим укриттям і може врятувати від уламків під час обстрілів. З машини під час обстрілу потрібно вийти, немає значення цивільний це чи військовий автомобіль. Це — ціль для артилерії.

Пояснив, важливо завжди реагувати на повітряну тривогу і дбати про свою безпеку. З власного досвіду чоловік знає, що люди звикають і не ховаються.

"Незалежно від того, якого роду обстріли, скільки проходить часу, треба бути пильними. Підвал нині — це сховище. Якщо немає де сховатись, треба лягти на підлогу, накрити руками голову і перечекати обстріл. Зрозуміло, якщо це прямі влучання, то від цього нікуди не подітись".

Кропивничанка Тетяна Лугинець вважає, такі тренінги повинні відвідати всі цивільні.

"Я багато передивилась тренінгів онлайн, але вони не дають практичних занять, дуже важливо, як бійці показують. Я прийшла переважно на тактичну медицину, але мені цікаво відвідати й такий тренінг. Ми не знаємо, що буде далі, можливо якісь обстріли, якийсь прорив, ми повинні знати".

Тренінг тривав годину. Відвідали його 20 людей.

На початок