США не дозволять Росії використовувати продовольство як зброю — Брінк

США не дозволять Росії використовувати продовольство як зброю — Брінк

Брінк
Посолка США в Україні Бріджит Брінк. Фото: Oleg Petrasyuk (EPA-EFE)

Сполучені Штати разом із партнерами рішуче налаштовані не дозволити Росії використовувати продовольство як зброю і допомогти Україні підтримати діяльність Чорноморського гуманітарного коридору.

Про це заявила пані посол США в Україні Бріджит Брінк під час Київського безпекового форуму, повідомляє "Укрінформ".

Вона зазначила, що між діями сталінського режиму 90-річної давності (Голодомором 1932-1933 рр.) й нинішніми діями Росії є певні паралелі.

За словами Брінк, коли Росія вийшла з Чорноморської зернової ініціативи і почала атаки на зернову і портову інфраструктуру, це виглядало безнадійно не тільки для України, а й для світу загалом.

"Але завдяки духу та винахідливості українців та підтримці інших дуже сміливих людей, які організували коридор, ми побачили, як понад 130 кораблів увійшли та вийшли з Чорноморського гуманітарного коридору. США і наші партнери віддані ідеї допомоги українському уряду і українському бізнесу продовжити рух цим гуманітарним коридором. Ми рішуче налаштовані не дозволити Росії і Путіну зупинити надходження продовольства світові й не допустити, щоб харчові продукти використовувалися як зброя", — сказала пані посол.

Що відомо про "гуманітарний коридор" у Чорному морі

У серпні Україна оголосила про "гуманітарний коридор", щоб звільнити кораблі, що прямують до африканських та азійських ринків, і щоб обійти фактичну блокаду Росії після того, як Москва відмовилася від угоди, яка гарантувала її експорт під час війни.

ВМС ЗСУ повідомили про відкриття тимчасового коридору, яким можуть скористатися всі цивільні судна, зокрема ті, які перебувають у портах Одеси.

Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації. Йдеться про судна, які застрягли в українських портах с початку повномасштабної війни.

Що відомо про вихід РФ із зернової угоди

Росія 17 липня направила Туреччині, Україні та ООН заперечення щодо продовження "зернової угоди" і заявила, що без її участі угода припиняє дію 18 липня. Це зокрема передбачає, що Москва відкликає гарантії безпеки судноплавства, згортає морський гуманітарний коридор у північно-західній акваторії Чорного моря.

В ООН підтвердили отримання від Москви повідомлення про припинення участі в Чорноморській зерновій ініціативі.

Згодом президент Володимир Зеленський повідомив, що направив офіційні листи президенту Туреччини Ердогану та генсеку ООН Гутеррешу з пропозицією продовжити роботу "зернової угоди" або її аналога в тристоронньому форматі.

Як заявили у Міноборони РФ ввечері 19 липня, з 20 липня всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться РФ як потенційні перевізники військових вантажів.

20 липня у Міноборони України попередили, що з 00:00 21 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря у напрямку морських портів РФ та українських морських портів, що перебувають на тимчасово окупованій Росією території, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками.

15 вересня з порту Одеси вийшов балкер PUMA. Він став п'ятим судном, що скористалося тимчасовим коридором. 4 вересня чотири судна, які вийшли з портів Одещини, вже пройшли шлях морського гуманітарного коридору.

1 жовтня з портів Чорноморськ та Південний на Одещині вийшли три балкери, навантажені агропродукцією та залізною рудою.

Тимчасовий коридор почав діяти з 8 серпня й першочергово використовується для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення РФ.

На початок