"Янголи Інститутської": у Тернополі вшанували Героїв Небесної Сотні

"Янголи Інститутської": у Тернополі вшанували Героїв Небесної Сотні

У десяту річницю Революції Гідності в Тернополі вшанували тих, хто загинув під час подій на Інститутській. На площі Героїв Євромайдану відбувся мітинг-реквієм.

На площі зібралися більше сотні людей. Священнослужителі відправили панахиду за загиблими під час Революції Гідності.

Вшанувати Героїв Небесної сотні прийшли переселенці з Маріуполя. Серед них — Світлана Дементенко.

"Дуже важливо пам’ятати, що зробили ці люди для нас, для нашої свободи, що до цього часу роблять наші захисники. Мусимо вшановувати тих, котрі полягли за нашу свободу, за нашу гідність. І пам’ятати, що все ще продовжується боротьба".

учасниця заходу
Світлана Дементенко. Фото: Суспільне Тернопіль

УТернополі вшановують Героїв Небесної Сотні
Батьки та родичі загиблих прийшли з лампадками до пам'ятника. Фото: Суспільне Тернопіль

Далі загиблих на Майдані вшанували хвилиною мовчання. Перед присутніми на мітингу-реквіємі виступив батько загиблого Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка – Володимир.

"Сьогодні не День жалоби. Рівно десять тому наші діти вийшли на Майдан і створили прецедент — відродили націю. Цей день треба пам’ятати і шанувати, як величний день. День пам’яті у нас буде 20 лютого. Я хочу, щоби ви нагадали своїм друзям, що сьогодні не тільки Введення в храм Пресвятої Богородиці, сьогодні воскресіння України. Дякую всім, хто прийшов. Дякую всім, хто шанує. Дякую всім, хто бореться там на сході і тим, хто бореться тут в тилу. Слава Україні! Героям Слава!".

Голоднюк
Володимир Голоднюк. Фото: Суспільне Тернопіль

До пам’ятника Героям Небесної Сотні поклали квіти та лампадки. Прийшли помолитися на площу й подружжя тернополян Віктора та Дарії Корнеюків. Вони кажуть, під час подій Революції Гідності активно допомагали тим, хто вийшов на майдан.

"Як могли допомагали, гроші збирали, молилися кожної неділі, адже тоді в нас на театральній площі була служба Божа і ми молилися за них. Дуже шкода нам, що такі молоді люди, патріоти України загинули. Але вони відстояли нашу незалежність і зараз наші воїни також відстоюють нашу незалежність".

подружжя
Віктор та Дарія. Фото: Суспільне Тернопіль

Вшанувати Героїв Небесної Сотні прийшов і тернопільський художник Ігор Зілінко.

"Той, хто вболіває за державу — мав би бути тут присутній через громадське покликання. Любов, пошана до дітей, які взяли на себе велику відповідальність, місію, які проявили неабияку мужність".

художник
Ігор Зілінко. Фото: Суспільне Тернопіль

Серед Героїв Небесної сотні — 7 жителів Тернопільщини: Олександр Капінос, Устим Голоднюк, Назарій Войтович, Василь Мойсей, Василь Аксенин, Ігор Костенко і Тарас Слободян. Усім їм посмертно присвоїли звання Героя України. Матір Тараса Слободяна Марія каже, українці зобов’язані пам’ятати тих, хто загинув за незалежність.

"Легше не стає і не стане. Як казала колись Костенка мама: "Легше б стало, якби дитина прийшла жива". А так 5 чи 10 років — легше не стає. Це вже наш біль і наше горе до самої смерті. Основне для нас — це швидша перемога. Щоб не гинули наші хлопці та дівчата".

Марія Слободян
Марія Слободян. Фото: Суспільне Тернопіль

Щороку 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Це день початку двох революцій: Помаранчевої у 2004 році та Революції Гідності у 2013.

На початок