Кримського політв'язня Бектемірова знайшли у виправній колонії в Санкт-Петербурзі

Кримського політв'язня Бектемірова знайшли у виправній колонії в Санкт-Петербурзі

Кримський політв'язень Вадим Бектеміров
Кримський політв'язень Вадим Бектеміров у залі Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону. Фото: Кримська солідарність

Засудженого на 11 років ув'язнення магістра ісламських наук і філолога арабської мови Вадима Бектемірова, знайшли у виправній колонії №6 у Санкт-Петербурзі. Родичі два місяці не знали, де він, з тих пір, як стало відомо про його етапування з в'язниці міста Єлець Липецької області.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це розповіла дружина бранця Кремля Лемара Бектемірова у коментарі "Кримській солідарності".

"Сім'я отримала повідомлення від начальника колонії Костянтина Бубнова. Про те, що Вадима етапували з в'язниці міста Єлець Липецької області, стало відомо ще 21 вересня, але лист від адміністрації пенітенціарної установи дійшов до дружини Бектемірова тільки до 20 листопада. Його співкамерник, інший політв'язень, Владлен Абдулкадиров розповів про це дружині через зв'язок "Зонателеком". Сім'ю Вадима про те, що його етапують із Єльця, не сповістили", — йдеться у повідомленні.

За словами дружини кримського татарина, вона неодноразово відправляла електронні та паперові листи у декілька колоній Росії, щоб дізнатися, де утримують її чоловіка. Але їй не відповідали чи казали, що немає в них.

Водночас ФСВП Росії на запитання Лемари відповіла, що "не веде централізованих персональних обліків" ув'язнених і тих, хто перебуває в слідчих ізоляторах. Сам Бектеміров ще не вийшов на зв'язок.

Що відомо про Вадима Бектемірова

  • Вадим Бектеміров є магістром зі спеціалізації "Ісламські навчання" факультету арабської літератури та гуманітарних наук. До арешту проводив Дуа на підтримку сімей політв'язнів, організовував передачі арештованим кримським татарам, відвідував судові засідання з політично мотивованих справ.
  • Бектемірова заарештували 7 липня 2020 року після чергових масових обшуків у Криму. Його звинуватили у діяльності ісламської політичної партії Хізб ут-Тахрір, яка в Росії заборонена з 2003 року.
  • 11 лютого 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив його до 11 років колонії суворого режиму. Перші три роки він має провести у в'язниці. 3 квітня 2023 року Апеляційний військовий суд міста Власиха залишив вирок без змін.

Ісламська політична партія Хізб ут-Тахрір визнана терористичною тільки на території Росії через те, що члени цієї організації систематично критикували окупаційну владу за репресії мусульман. Водночас Хізб ут-Тахрір вільно діє у більшості країнах світу, у тому числі в Україні.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок