"Артилерія не шкодувала боєприпасів": командувач Об'єднаних сил ЗСУ розповів, чому Чорне море лишилось українським

"Артилерія не шкодувала боєприпасів": командувач Об'єднаних сил ЗСУ розповів, чому Чорне море лишилось українським

"Артилерія не шкодувала боєприпасів": командувач Об'єднаних сил ЗСУ розповів, чому Чорне море лишилось українським
Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв. Фото: Телеграм-канал SerhiyNaiev

На початку березня 2022 року українська розвідка отримала дані про те, що найближчим часом армія РФ може розпочати наступ на межі Миколаївської та Одеської областей і до кордону з Молдовою. У випадку успіху цього наступу Україна була б позбавлена виходу до Чорного моря. Про те, як Чорне море лишилось українським у своїй колонці у виданні "Укрінформ" розповів командувач Об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв.

За словами Сергія Наєва, зрив планів армії РФ отримати повний контроль над узбережжям Чорного моря був третьою стратегічною задачею українського військового командування.

Після отримання даних про можливий наступ російських військ через Вознесенськ, Сергій Наєв наказав командувачу оперативного командування "Південь" Сухопутних військ ЗСУ перекинути частину військ в район Вознесенська, а начальнику групи вогневого ураження полковнику – перемістити артилерію та авіацію таким чином, аби нанести армії РФ максимальне ураження.

"Прогноз справдився – вранці наступного дня ворог почав сунути до Вознесенська. Але там його зустрів підрозділ десантників 80 окремої десантно-штурмової бригади і понад добу нищив бронетехніку та особовий склад окупантів. Решту ворожих підрозділів, які намагалися наступати, почала "кришити" артилерія та авіація. Окупанти силами до десяти батальйонно-тактичних груп постійно намагалися знайшли шлях в обхід Вознесенська", — зазначив у своєму повідомленні командувач.

Він також додав, що якби російському війську вдалося пройти через Вознесенськ далі вздовж адміністративних меж двох областей до кордону з Молдовою, то Росія отримала б можливість висадити морський десант на територію Миколаївської та Одеської областей. Це дало б можливість армії РФ окупувати не тільки розташовані на узбережжі міста Миколаїв та Одесу, а й області цілком.

"В такому випадку Україна була б позбавлена виходу до Чорного моря, порти в Одесі, Чорноморську, Южному, Рені – просто б не працювали. Наша економіка такого б не витримала", — пише Сергій Наєв

Але всі батальйонно-тактичні групи РФ, що перебували в районі Вознесенська, Нової Одеси та Баштанки, за словами командувача, потрапили під щільне вогневе ураження українських захисників:

"Авіація виконувала на один літак по п'ять-шість вильотів, артилерія не шкодувала боєприпасів. В підсумку ворог протягом шести діб зазнав настільки великих втрат, що був змушений відмовитись від наступу", — підсумував командувач.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок