Український дрон Backfire пройшов комісію Міноборони: він стійкий до російських засобів РЕБ

Український дрон Backfire пройшов комісію Міноборони: він стійкий до російських засобів РЕБ

Український дрон Backfire пройшов комісію Міноборони: він стійкий до російських засобів РЕБ
Український дрон Backfire. Фото: Telegram-канал Михайла Федорова

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що стійкий до засобів радіоелектронної боротьби РФ український ударний дрон Backfire пройшов комісію МО й очікує наказ на допуск до експлуатації.

Про це посадовець повідомив у своєму Telegram-каналі.

"Backfire — ударний дрон від українських розробників, які увійшли до оборонного кластера Brave1. БПЛА залітає до 35 кілометрів у тил ворога та допомагає уражати російську артилерію, логістичні вузли, ворожі склади й командні пункти", — розповів Федоров.

Як зазначив глава Мінцифри, "завдяки GPS-антені, яку майже неможливо заглушити, дрон дуже стійкий до ворожих засобів РЕБу".

Також, за словами посадовця, через повну автономність безпілотника росіяни не можуть вирахувати його координати та наземної команди — це убезпечує операторів.

Федоров підкреслив, що Backfire уже використовували на фронті. За останні два місяці військові здійснили щонайменше 50 успішних місій. Розробники співпрацюють зі зведеним загоном "Злі птахи" ЗСУ, які допомагають удосконалювати БПЛА.

"Пташка" пройшла комісію МО та очікує наказ на допуск до експлуатації. Це означає, що держава офіційно зможе закуповувати ці безпілотники. Творці вже готуються до серійного виробництва дронів", — додав міністр.

Що відомо про виробництво БПЛА в Україні

20 червня, президент Володимир Зеленський підписав два закони, які стимулюють виробників безпілотників під час воєнного стану.

За словами глави Мінцифри Михайла Федорова, порівняно з минулим роком станом на червень 2023 року виробництво БПЛА в Україні по деяких категоріях зросло у десятки, а інколи й в сотні разів.

7 жовтня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що розробкою безпілотних літальних апаратів почали займатися понад 200 українських компаній

На початок