США зможуть допомагати Україні зброєю "ще деякий час" і хочуть дізнатися більше про плани ЗСУ — The Washington Post

США зможуть допомагати Україні зброєю "ще деякий час" і хочуть дізнатися більше про плани ЗСУ — The Washington Post

ЗМІ
Пентагон каже, що США зможуть допомагати Україні зброєю "ще деякий час"
Пентагон, ілюстративне фото. Пентагон. Ілюстративне фото: AP

США зможуть надавати військову допомогу Києву, принаймні протягом деякого часу. Делегація Міноборони Сполучених Штатів під час свого візиту до Києва 20 листопада хотіла дізнатися про зимову стратегію ЗСУ на війні.

Про це написало видання The Washington Post.

Візит Ллойда Остіна, серед іншого, має на меті дати сигнал про те, що американська підтримка не буде послаблюватися на тлі війни Ізраїлю проти ХАМАСу. Парламент США висловив рішучу двопартійну підтримку Ізраїлю, але більш розділений стосовно допомоги Україні.

Попри виклики, делегація на чолі з Остіном заявила, що Сполучені Штати зможуть допомагати Україні, принаймні ще "деякий час". Допомога включає зброю великої дальності та артилерійські боєприпаси.

"Це дві армії, які стикаються з двома різними видами боїв, — сказав журналістам WP чиновник Міноборони США. — Але певні збіги в них є. Проте там, де є перекриття в певних видах боєприпасів... немає жодного скорочення в наданні можливостей".

А ще делегація Пентагону хотіла дізнатися більше під час свого візиту про те, як розвивається стратегія у війні з настанням зими — адже контрнаступ ЗСУ не зміг досягти очікуваних успіхів у відвоюванні окупованих Росією територій.

У США очікують, що Росія використає зиму для перегрупування своїх сил і битиме по українській енергетичній інфраструктурі, як і торік.

Що відомо про візит Остіна в Київ

20 листопада до України з візитом прибули міністр оборони США Ллойд Остін та командувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі Крістофер Каволі. Це другий візит Остіна до України після початку повномасштабного вторгнення РФ.

Міністр приїхав, аби обговорити з владою України подальше зміцнення стратегічного партнерства із Києвом, включно із забезпеченням ЗСУ бойовими можливостями. Вони необхідні як узимку, так і загалом для захисту України від майбутніх російських загроз.

Пізніше на зустрічі із президентом Володимиром Зеленським голова Міноборони США підтвердив "непохитну підтримку Сполученими Штатами України".

На початок