Кожен п'ятий українець працює неофіційно — Держстат

Кожен п'ятий українець працює неофіційно — Держстат

Кожен п'ятий українець працює неофіційно — Держстат УНІАН

Кожен п'ятий українець працює без офіційного оформлення. Зокрема, кількість неформально зайнятого населення у віці 15-70 років на початку 2020 року становила 3,4 мільйона осіб.

За даними звіту Державної служби статистики, у січні-березні 2020 року в Україні без офіційного оформлення працювало 3,4 мільйона людей.

Без трудової книжки працювали 20,6% від загальної кількості зайнятого населення віком від 15 до 70 років. Із загальної кількості неформально зайнятих — 1,35 млн жінок та 2 млн чоловіків. За даними Держстату, найчастіше неофіційно працювали мешканці сіл — 1,8 млн.

У звіті зазначено, що всього в Україні, працює 16,57 млн громадян, із яких 14,9% — самозайняті, 1,3% — роботодавці, інші працюють за наймом.

Також 42,1% неформально зайнятого населення України віком від 15 років у січні-березні 2020 року працювали у сільському, лісовому та рибному господарстві. Близько 17% неформально зайнятого населення за цей період працювало у будівництві, ще 17% — в оптовій і роздрібній торгівлі, ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів; 6,1% — у промисловості.

Дані наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Що відомо

  • Держслужба статистики повідомила, де найвищі зарплати в Україні.
  • За даними Державної служби статистики, українці витрачають на продукти й комуналку більшу частину бюджету.
  • За даними Мінекономіки, рівень безробіття в Україні є одним з найвищих у порівнянні з іншими європейськими країнами.
  • З початку 2020 року мінімальна зарплата становила 4723 грн. З 1 січня збільшився мінімальний розмір оплати праці за 1 годину: 28,31 грн замість 25,13 грн.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди