У війні між Ізраїлем та палестинським рухом ХАМАС станом на 19 листопада підтверджено загибель 48 журналістів і працівників ЗМІ: 43 палестинців, 4 ізраїльтян та ліванця.
Про це повідомив Комітет захисту журналістів (CPJ).
Також відомо про 9 поранених журналістів, троє вважаються зниклими безвісти, 13 — арештовані. Окрім того, є випадки численних нападів, погроз, кібератак та вбивства членів родини представників медіа.
Зазначається, що CPJ розслідує всі повідомлення про вбитих, поранених або зниклих безвісти журналістів і медіапрацівників під час війни, що призвело до найбільш смертоносного місяця для журналістів з того часу, як CPJ почав збирати дані в 1992 році.
Другий день за кількістю смертей журналістів припав на 18 листопада, коли загинули п'ятеро кореспондентів. Найжахливішим днем війни був її початок, 7 жовтня, коли загинуло 6 журналістів.
Журналісти в Газі стикаються з особливо високими ризиками, коли вони намагаються висвітлювати конфлікт під час ізраїльської наземної атаки, включаючи нищівні авіаудари, порушення комунікацій, дефіцит постачання та значні перебої з електроенергією.
Раніше стало відомо, що керівник арабського бюро телекомпанії Al Jazeera Ваель Дадух втратив дружину, сина, доньку та онуку внаслідок обстрілу Сектору Гази. Як стверджується, вони загинули через ізраїльський повітряний наліт.
Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль
Вранці 7 жовтня, бойовики руху ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня, 8 жовтня, у країні ввели воєнний стан, скасовані усі авіарейси.
Вранці 9 жовтня речник армії Ізраїлю сказав, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків, а очільника ХАМАСу Ях'ю Сінвара збираються ліквідувати.
ХАМАС затримав близько 150 заручників після свого наземного вторгнення, серед них діти, люди похилого віку та молодь. Він попередив, що почне вбивати заручників кожного разу, коли Ізраїль завдасть удару по цивільній цілі в Газі без попередження.
9 жовтня також міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС, зокрема й про знеструмлення регіону. При цьому ЦАХАЛ продовжує завдавати ударів по регіону.
11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.
13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватисяу південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".
Контрольно-пропускний пункт Рафах, який є основним пунктом виїзду з непідконтрольної Ізраїлю території Гази, згідно з повідомленнями офіційних осіб в Газі і єгипетських джерел, був закритий з 10 жовтня після ізраїльських бомбардувань Сектору Гази. Генсек ООН Антоніу Гуттереш закликає відкрити гуманітарні коридори і звільнити заручників, яких захопили бойовики ХАМАСу.
Ввечері 17 жовтня ХАМАС звинуватив Ізраїль в атаці на лікарню в Секторі Гази. Внаслідок влучання ракети загинули понад 500 людей, сотні людей отримали травми.