Корупціях на укриттях у Києві: посадовицю Дніпровської РДА залишили під домашнім арештом

Корупціях на укриттях у Києві: посадовицю Дніпровської РДА залишили під домашнім арештом

Посадовицю Дніпровської РДА залишили під домашнім арештом
Обшук в офісі підозрюваної Фото: ГУ Нацполіції Києва

Голосіївський районний суд м. Києва повторно обрав запобіжний захід та відсторонив від посади начальницю відділу Управління освіти Дніпровської РДА. Її підозрюють у розтраті бюджетних коштів при закупівлі овочерізок для укриттів. Сума збитків становить близько 460 тис. грн. Та це не єдина кримінальна справа, де фігурує чиновниця.

Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

"Суд задовольнив клопотання прокурора про повторне застосування до підозрюваної запобіжного заходу у вигляді нічного домашнього арешту строком на 2 місяці та повторно відсторонив її від посади на такий самий термін", — йдеться у повідомленні.

Термін дії ухвал — до 14 січня 2024 року включно.

Посадовиця повинна прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора чи суду; повідомляти про зміну місця свого проживання; здати на зберігання документи, що дають право виїзду за кордон, поінформували у столичній прокуратурі.

Це не єдина кримінальна справа, де фігурує начальниця відділу Управління освіти Дніпровської РДА. Також чиновниці оголосили підозру за купівлю стільців для облаштування укриттів. У бюджеті недорахувалися 1,3 млн гривень.

Що відомо про скандал довкола Дніпровської РДА через закупівлю товарів за завищеними цінами для укриттів

11 вересня у Києві суд відсторонив від посади начальницю відділу Управління освіти Дніпровської РДА через закупівлю овочерізок в укриття, а також взяв її під домашній нічний арешт.

Про коштовні закупівлі для бомбосховищ першими заговорили депутати Київради, які взялися перевіряти, на що були потрачені 2 мільярди гривень, які місто виділило районам на облаштування укриттів. Так на початку літа повідомили, що Управління освіти Дніпровської районної РДА закупило очищувачі повітря для укриттів на 1,6 мільйона гривень. Вони також придбали понад 300 барабанів для психологічного розвантаження дітей під час тривоги на 900 тисяч гривень.

Також в укриття столичного мистецького ліцею "Зміна" в Дніпровському районі придбали електричну сковорідку за 725 тисяч грн та конвекційну піч за майже 475 тисяч грн.

Після розголосу у ЗМІ та соцмережах, у КМДА заявили, що розслідуватимуть закупівлю кухонного приладдя та музичних інструментів для укриттів.

Та у серпні розгорівся новий скандал через вартісні покупки Дніпровською РДА в укриття. Цього разу через овочерізки за завищеною ціною. Тоді Київська міська прокуратура повідомила про підозру начальниці відділу Управління освіти Дніпровської райдержадміністрації в розтраті коштів.

На початок