DoZorro: мерія Дніпра – в трійці лідерів за витратами грошей з бюджету на рекламу своєї діяльності

DoZorro: мерія Дніпра – в трійці лідерів за витратами грошей з бюджету на рекламу своєї діяльності

DoZorro: мерія Дніпра – в трійці лідерів за витратами грошей з бюджету на рекламу своєї діяльності
Unsplash. Фото ілюстративне

Комунальне підприємство «Організаційно-аналітична служба» Дніпровської міської ради посіло третє місце в рейтингу витрат на рекламу діяльності міськради серед бюджетних організацій України. Такі дані оприлюднив моніторинговий портал DoZorro.

За цими даними, у 2020 році висвітлення діяльності міськради Дніпра обійшлося бюджету в 17,3 млн грн. Зокрема, ці кошти витратили й на рекламу посадових осіб та депутатів.

«Навіть «Укрпошта» витратила на рекламу менше, ніж Дніпровська міська рада — 11,4 млн грн. Вона посіла четверту сходинку нашого рейтингу», – ідеться в повідомленні.

На першому місці за витратами на рекламу державний «УКРГАЗБАНК» – 22,7 млн грн, на другому – акціонерне товариство «Укргазвидобування». Цього року воно вже витратило на рекламу 22,1 млн грн.

За оприлюдненою інформацією, за результатами тендерів КП «Організаційно-аналітична служба» Дніпровської міської ради уклала 5 договорів з місцевими ФОПами.

Зокрема, 6,4 млн грн воно витратило на 570 публікацій на різних сайтах, 2 590 аудіороликів до 60 секунд на радіо та 53 публікації в друкованих виданнях. Договір уклали з ФОП Колосова Л.В.

Загалом за 2016-2020 роки КП «Організаційно-аналітична служба» закупила через Prozorro послуг висвітлення діяльності Дніпровської міськради, її виконавчих органів, посадових осіб та депутатів через ЗМІ на суму 130,5 млн грн, йдеться в повідомленні.

Суспільне надіслало інформаційний запит до міськради Дніпра, аби отримати дані про бюджетні витрати на висвітлення діяльності.

Раніше, 20 серпня, на офіційному сайті міськради Дніпра з’явилась публікація «Висвітлення діяльності міськради Дніпра: необхідність чи зайвий піар».

У ній, зокрема, мовилось про те, що «незалежні соціологічні дослідження чітко фіксуюсь потребу дніпрян у ширшому висвітленні діяльності міської влади».

«Саме спираючись на дані соціологічних опитувань, міська рада вибудовує власну інформаційну політику для роз’яснення серед містян діяльності профільних департаментів, зокрема тих, що опікуються гуманітарною, соціальною політикою, сферами охорони здоров’я, благоустрою та інфраструктури», – ішлося в публікації.

Що відомо

  • За 8 місяців 2020 року державні структури, організації та підприємства України витратили на рекламу 172,6 млн грн. Для порівняння: найбільше на рекламні послуги через Prozorro витратили минулого року — 395,4 млн грн, а також у 2018 — 373,2 млн грн.
  • Найбільше рекламних послуг 2020 року замовили в Київській (включаючи Київ) — на 90 млн грн (52% витрат країни), Дніпропетровській – 39,2 млн грн (22,7%) та Харківській – 5,8 млн грн (3,3%) областях. Менше мільйона гривень на рекламу у 2020 році витратили в Кіровоградській (490 тис. грн), Луганській (642 тис. грн), Волинській (736 тис. грн), Закарпатській (754 тис. грн), Хмельницькій (843 тис. грн) та Тернопільській (931 тис. грн) областях.
На початок