РФ заздалегідь планувала розкрадати українське продовольство

РФ заздалегідь планувала розкрадати українське продовольство

ЗМІ
Росія краде зерно
Фото ілюстративне: Getty Images

Росія до повномасштабного вторгнення планувала пограбування продовольства в Україні та використовувати голод, як метод війни проти українських цивільних.

Про це пише The Independent.

Так, у грудні 2021 року підрядник російського Міноборони почав закуповувати вантажівки-зерновози, а також три судна-суховантажі, пишуть юристи. Коли вторгнення почалося, російські війська вже з березня почали захоплювати зернові елеватори та транспортну інфраструктуру, що їх обслуговує, стверджується в доповіді. Вивезення зерна з окупованих територій України сягало 12 тисяч тонн на день.

"Росія не лише застосувала багатосторонній підхід, обложивши цивільне населення, знищивши критично важливу інфраструктуру, але й заздалегідь спланувала захоплення та розграбування сільськогосподарської продукції в рамках підступного плану", — сказала партнерка правозахисної юридичною компанією Global Rights Compliance Катріона Мердок.

Цей фонд має намір передати зібрані матеріали до Міжнародного кримінального суду, який теж, як і компанія, розташований також у Гаазі.

Росія краде українське зерно

Через війну в Україні у світі зросли ціни на зерно. Бойові дії вже призвели до непрямого тиску на ціни на зерно у світі. РФ продовжує блокувати українські порти, це призводить до нестачі поставок і до подальшого зростання цін на багато основних продуктів.

Загалом до війни Україна постачала 10% світового експорту пшениці, понад 15–20% ячменю, понад 50% соняшникової олії. Після вторгнення РФ, Україна обмежила експорт деяких зернових.

До Росії з тимчасово окупованих територій України вивезли вже близько 400 тисяч тонн зернових, а росіяни погрожують фермерам забрати ще як мінімум 70% майбутнього врожаю. За даними української розвідки, значна частина вивезених з України зернових перебуває на суховантажних суднах під російським прапором в акваторії Середземного моря. Найбільш вірогідна країна призначення вантажу — Сирія.

На початок