Зеленський назвав телемарафон "Єдині новини" одним з етапів незламності України

Зеленський назвав телемарафон "Єдині новини" одним з етапів незламності України

Зеленський під час онлайн зустрічі із журналістами
Онлайн-зустріч із представниками українських засобів масової інформації, залученими до роботи телемарафону "Єдині новини". Фото: Офіс президента України

З нагоди Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку, який відзначається 16 листопада, президент України Володимир Зеленський провів онлайн-зустріч із представниками українських засобів масової інформації, залученими до роботи телемарафону "Єдині новини". Зеленський привітав медійників зі святом і подякував їм за складну й дуже важливу роботу, яка буває небезпечною.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

"Вважаю, що "Єдині новини" є одним із ключових проектів, які ви створили, і одним із ключових етапів в історії незламності нашої держави, одним із ключових чинників деокупації територій, які були захоплені з початку повномасштабного вторгнення Росії. Ви допомогли людям об’єднатися – своїм об’єднанням, своєю роботою", – сказав Зеленський.

Президент наголосив, що сьогодні важливо не втратити здобуте й міцний моральний дух, щоб зберегти внутрішню силу України й висловив переконання, що це "важливо для українців, для чистоти інформації, боротьби з дезінформацією та будь-якими фейками".

Зеленський додав, що медіа сьогодні чи не найбільше впливають на єдність суспільства. За його словами, ЗМІ дають можливості для відкритого діалогу з громадянами та відповідального обговорення проблемних питань, які нині турбують людей.

"Ми маємо допомагати людям боротися за Україну, залишатися в Україні, працювати, думати про майбутнє", – підкреслив президент.

Він також відзначив важливість якнайбільшого поширення у світі інформації про успіхи України в цій війні та історій про героїзм і боротьбу українців за свою свободу.

Зеленський зауважив, що він, як президент використовує всі інструменти, зокрема й майданчики західних ЗМІ, щоб Україну чули й бачили за кордоном, щоб про нашу державу не забували й продовжували їй допомагати.

Також під час зустрічі обговорювалось питання складнощів у роботі кореспондентів на фронті. Президент обговорив із журналістами можливі формати роботи, які дали б змогу максимально висвітлювати ситуацію на полі бою та водночас відповідали б застереженням щодо безпеки та нерозповсюдження чутливої інформації.

"Я дуже зацікавлений у вашій роботі. Тому що вважаю: єдине, що може сьогодні пробити завісу новин із Близького Сходу, що може зацікавити світ – це демонстрація того, що в нас відбувається на полі бою. Бо це буде унікальний контент", – сказав він.

Зеленський наголосив, що високо цінує роботу тих, хто нині працює в Україні й в кадрі, і поза кадром.

"Дякую вам за вашу роботу. Я відмітив гострі питання, які ви порушуєте. Спробуємо їх розв’язати. Інформація сьогодні дуже важлива", – сказав Зеленський.

Що відомо про телемарафон "Єдині новини"

Загальнонаціональний інформаційний телемарафон "Єдині новини" був запущений 24 лютого 2022 року, у день початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України. Для участі у марафоні у лютому об'єдналися провідні медіагрупи та телеканали: Суспільне, 1+1, ТРК Україна (Україна 24), ICTV/СТБ, Рада та Інтер.

Не увійшли до загальнонаціонального телемарафону "5 канал", "Прямий" та телеканал "Еспрессо". ТОВ "Вільні медіа", до якого належать "5 канал" та "Прямий" неодноразово зверталося до Нацради, РНБО і Мінкультури та інформполітики із проханням надати їм частину ефірного часу в національному марафоні та ввести їх до складу редакційної групи.

Однак в ніч на 4 квітня канали виключили з цифрового мовлення. Як повідомляв "Детектор медіа" із посиланням на заяву компанії, ніхто "досі не взяв на себе відповідальність за відключення телеканалів з цифрового ефіру і не пояснив, на яких законних підставах це відбулося".

11 липня 2022 року Рінат Ахметов заявив, що Медіа Група "Україна" відмовляється на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій своїх каналів і від ліцензій своїх друкованих медіа в Україні. За його словами, рішення продиктовано законом про олігархів.

21 липня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення анулювала ліцензії 14 компаній, які належать бізнесмену Рінату Ахметову.

За даними "Детектора медіа", слот Медіа Групи Україна у національному марафоні отримають "1+1" або "Рада". Водночас "Прямий" та "5 канал" не отримував пропозицій долучитись до національного марафону.

У серпні 2022 року тодішній міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко заявляв, що загальнонаціональний телемарафон "Єдині новини" буде продовжуватися до перемоги України у війні.

На початок