Україна перехопила у Росії ініціативу в Чорному морі — Зеленський

Україна перехопила у Росії ініціативу в Чорному морі — Зеленський

Україна перехопила у Росії ініціативу в Чорному морі — Зеленський
Президент Володимир Зеленський виступає перед учасниками Аспенського безпекового форуму. Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна змогла перехопити у Росії ініціативу в Чорному морі.

Про це глава держави повідомив під час виступу на саміті Парламентської асамблеї Організації Чорноморського економічного співробітництва.

"Ми змогли перехопити у Росії ініціативу в Чорному морі й створили такі безпекові умови, які змушують агресора тікати зі східної частини акваторії та намагатися сховати військові кораблі", — сказав Зеленський.

Президент наголосив, що вперше у світі саме в Чорному морі почав діяти флот морських дронів — український флот. Глава держави відзначив, що тепер РФ не здатна використовувати Чорне море як плацдарм для дестабілізації інших регіонів світу.

Зеленський підкреслив, що зараз як ніколи очевидно, що співпраця між народами Чорноморського регіону має лише збільшуватися.

"І я вдячний усім, хто додає спільних результатів", — підсумував президент.

Що відомо про знищення російських суден у Чорному морі

З початку повномасштабного вторгнення українські військові знищили 22 кораблі або катери, а також один підводний човен російських окупантів.

13 квітня ЗСУ поцілили ракетами у російський крейсер "Москва". На флагмані Чорноморського флоту РФ розпочалася пожежа й він почав тонути. Наступного дня Москва визнала, що судно пішло на дно.

На початок