САП хоче змінити запобіжний захід ексголові Тернопільської облради Головку

САП хоче змінити запобіжний захід ексголові Тернопільської облради Головку

Ексголова Тернопільської облради Михайло Головко
Михайло Головко. Фото: Суспільне Тернопіль

Прокурор САП звернувся до суду із клопотанням про зміну запобіжного заходу ексголові Тернопільської обласної ради Михайлу Головку, якого підозрюють в отриманні хабаря від бізнесмена-волонтера.

Про це повідомили на сторінці Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"Михайло Головко неодноразово порушував обов’язки, покладені на нього слідчим суддею після внесення застави. Крім того, неявка чоловіка у судове засідання 25.10.2023 призвела до того, що строк дії процесуальних обов'язків сплив, оскільки без присутності Михайла Головка неможливо проводити судовий розгляд та розглядати клопотання", — йдеться у повідомленні.

Прокурор наполягає на застосуванні до Михайла Головка більш суворого запобіжного заходу — триманні під вартою, а також стягненні в дохід держави застави, яку внесли за депутата обласної ради — понад 805 тисяч гривень.

Що відомо про відсторонення з посади Михайла Головка

Питання про відставку обвинуваченого в отриманні хабаря Михайла Головка депутати розглянули на сесії 26 жовтня. Її скликали на вимогу більшості депутатів. Це рішення вони підтримали одноголосно.

Михайло Головко подав позов до суду про визнання незаконним рішення сесії про його звільнення з посади голови обласної ради. Позов подали до Тернопільського окружного адміністративного суду 5 листопада

Що відомо про Михайла Головка

Михайло Головко народився 3 травня 1983 року в селі Токи Підволочиського району. Був народним депутатом України 7 і 8 скликання, депутат Тернопільської обласної ради 5, 6 та 8 скликань, є членом політичної партії "Свобода". Михайло Головко від "Свободи" у 2020 році став головою Тернопільської обласної ради сьомого скликання. Він був єдиним кандидатом на цю посаду.

Що відомо про затримання Михайла Головка

В червні цього року Михайла Головка та двох заступників начальника обласної військової адміністрації Ігоря Дем’янчука та Ігоря Гайдука затримали за вимагання хабаря понад 2 мільйони гривень від підприємця. Вони внесли застави по більш ніж 800 тисяч гривень та вийшли з-під варти. За вимагання неправомірної вигоди групою осіб за попередньою змовою передбачене ув’язнення до 8 років з конфіскацією майна.

Що відомо про перевірки в Тернопільській обласній раді та затримання

Що відомо про перебіг судових засідань у справі тернопільських посадовців

Що відомо про внесення застави

На початок