В Ірпені два заклади освіти забезпечать комплексом сонячних батарей — Маркушин

В Ірпені два заклади освіти забезпечать комплексом сонячних батарей — Маркушин

В Ірпені на Київщині два заклади освіти забезпечать сонячною енергією. Про це домовились на міжнародному форумі Rebuild Ukraine, який триває у Варшаві.

Таку інформацію повідомив у Telegram міський голова Олександр Маркушин.

За його словами, в Ірпені реалізовується благодійний проєкт "100 сонячних шкіл". Зокрема, місцевий ліцей "Мрія" обладнали сонячною станцією із системами збереження електроенергії.

"Сьогодні ж ми узгодили план з переведення на альтернативну енергетику ліцей №1 вже цьогоріч",— каже Маркушин.

Він поінформував, що за допомогою благодійників в Ірпінській громаді альтернативними джерелами електроенергії забезпечені чотири амбулаторії. Наразі планується до кінця року встановити комплекс сонячних батарей потужністю 10 кіловатів в одному із дитячих садочків.

Загалом у форумі Rebuild UkraineМіжнародний форум для залучення зовнішнього фінансування. беруть участь понад 500 представників енергетичної та будівельної галузей, інвестори, донори, представники влади. Вони зустрілися, щоб поділитися досвідом та створити нові можливості у відбудові України. Цей форум — унікальна можливість напряму залучати партнерів, підсумував міський голова Ірпеня.

Що відомо про забезпечення сонячними електростанціями соціальних об'єктів Києва та області під час війни

Усі медичні заклади Києва оснащені генераторами. За словами Миколи Поворозника, встановлювати їх у столичних лікарнях почали ще 5 років тому. У лютому столиця отримала дві сонячні електростанції, на які французькі партнери зібрали 250 тисяч євро.

Інститут серця, що розташований у Києві, отримав від спонсорів комплекс сонячних електростанцій. Це — чотири комплекси з 4 станцій та 16 сонячних панелей, які можуть забезпечити один поверх будівлі Інституту електроенергією.

На початку цього року в Україні почали реалізовувати проєкт зі встановлення сонячних електростанцій у шести лікарнях, які працюють в умовах віялових відключень електроенергії. Це медзаклади у Київській, Житомирській, Сумській, Харківській областях та деокупованій частині Херсонщини.

Київщина отримала 38 зарядних станцій від уряду Японії та Програми розвитку ООН (ПРООН). Загалом для всіх регіонів України закупили 1000 нових зарядних станцій. Київська область першою отримала такі пристрої.

В Ірпінській дитячій міській поліклініці встановили сонячні панелі. Це дозволить закладу економити на витратах за електроенергію і працювати під час перебоїв електропостачання з міської мережі. Також встановили сонячні панелі у лікарні у Вишневому. Медичний заклад обслуговує понад 120 тисяч пацієнтів

На початок