У РФ купили канадську систему виявлення дронів. Її ввезли, імовірно, в обхід санкцій — ЗМІ

У РФ купили канадську систему виявлення дронів. Її ввезли, імовірно, в обхід санкцій — ЗМІ

У РФ купили канадську систему виявлення дронів в обхід санкцій
. Знак "Безпольотна зона" на Красній площі, закритій для підготовки Параду Перемоги 3 травня 2023 р. Фото: Associated Press

Згідно з даними державного контракту, опублікованого на сайті держзакупівель РФ, московський Російський технологічний університет купив за 4,5 млн рублів канадський радар-детектор для виявлення безпілотників SkyEye. Ввезення радара в Росію, ймовірно, порушує санкції Канади.

Про це повідомляє “Агентство. Новости”.

Згідно з описом фірми-виробника, радар може прикрити площу розміром із третину території Москви в межах Московської кільцевої автодороги (МКАД) (близько 880 кв. км). Однак університет може його використовувати і в дослідницьких цілях, оскільки займається розробкою антидронових пристроїв.

Згідно з контрактом, виявленим "Агентством", Російський технологічний університет 11 травня оголосив аукціон, а вже 7 червня отримав радар-детектор SkyEye.

Радар вироблений канадською компанією Skycope Technologies Inc. За інформацією з сайту компанії, радар важить менше 10 кг, його можна розгорнути за 5 хвилин. Він здатний розпізнавати понад 330 наявних у його бібліотеці моделей дронів. Завдяки штучному інтелекту він також може ідентифікувати невідомі БПЛА з імовірністю 99,9%.

Згідно з даними компанії, система SkyEye рік тому успішно пройшла перевірку Міноборони Канади під час навчань для компаній-розробників систем протидії БПЛА, в яких брали участь і представники Міноборони США.

Зазначається, що разом із купівлею SkyEye університет провів ще один тендер. Наприкінці червня виш придбав три антидронових рушниці "Дрон 1200" за 400 тисяч рублів. Згідно з описом "рушниці" на сайтах онлайн-магазинів, вона виробляється в Китаї, її дальність дії — 1,2 км.

Невідомо, чи використовує виш це обладнання, відзначили журналісти. Наприкінці травня університет заявив “РИА Новости”, що першим серед російських вишів розробив власний комплекс антидронної радіопротидії. У пресслужбі університету тоді говорили, що університет створив прототипи комплексу "Вівальді" двох модифікацій.

У коментарі "Агентству" юрист санкційної практики британської компанії Zorge Partners Limited і автор каналу The Sanctions Times Роман Рашимас сказав, що радар-детектор SkyEye потрапляє під обмеження, введені канадською владою. За його словами, якщо ввезення цього обладнання триває досі, то також порушуються обмеження, запроваджені у вересні організацією Export Enforcement Five ("П'ятірка експортного контролю"), до якої входять Канада, США, Велика Британія, Австралія та Нова Зеландія.

Раніше стало відомо, що Канада ввела санкції ще проти дев’яти фізичних та шести юридичних осіб Росіх, серед яких: видання "Известия" та "Парламентська газета" та телеканал "Рен-ТВ".

На початок