10-та річниця Революції Гідності: у Києві презентували план заходів

10-та річниця Революції Гідності: у Києві презентували план заходів

10-та річниця Революції Гідності: у Києві презентували план заходів
Події на Майдані у 2013 році. фото Мстислава Чернова

До десятої річниці Революції Гідності у Києві анонсували низку пам'ятних та національно-патріотичних заходів. Відзначення розпочнеться у День Гідності та Свободи, 21 листопада, на алеї Героїв Небесної Сотні вшануванням пам'яті загиблих.

Про це йшлося на пресконференції з нагоди 10-ї річниці Революції Гідності.

Революція Гідності стала поштовхом для розвитку української державності, індикатором змін у суспільстві й стартом входження України до європейської спільноти, заявив т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

"Одним з ключових наративів відзначення 10-ї річниці Революції Гідності має бути наратив про те, що вона стала стартом нашого входження до європейської спільноти. Пройшло 10 років. Україна продемонструвала прогрес. Цей прогрес зафіксований офіційними рішеннями європейських інституцій", — наголосив посадовець.

10-та річниця Революції Гідності: у Києві презентували план заходів
Людина з прапором ЄС під час Євромадану. Людина з прапором ЄС під час Євромайдану. Фото: УНІАН

Національний музей Революції гідності представив цьогорічну програму заходів та соціальну кампанію до Дня гідності та свободи.

Із 15 листопада 2023 року по 15 вересня 2024 року триватиме конкурс наукових студентських робіт на честь Сергія Кемського - Героя Небесної сотні.

17 листопада стартує соціальна інформаційна кампанія до Дня гідності та свободи. Вона пройде під гаслом "Заряджені гідністю та жагою свободи!".

21 листопада з 10:00 до 11:00 - на алеї Героїв Небесної сотні у Києві відбудеться вшанування пам'яті загиблих, молитва за Україну та борців за її незалежність, покладання квітів.

Також 21 листопада у рамках форуму 21 листопада об 18:30 відбудеться показ фільму "Євромайдан SOS". 23 листопада об 18:00 - показ фільму “Крим SOS”.

21-26 листопада з 11:00 до 19:00 триватиме "Майдан-форум" у Національному центрі "Український дім". Впродовж 6 днів у просторі Українського дому діятимуть: виставка "Майдан: народження мрії. Перший бій", відкритий інтерактивний майданчик, локація з відеохронікою Майдану, кінозала, дискусійний майданчик.

"Відзначення десятої річниці — це не лише 21 листопада, або 20 лютого. Впродовж всіх 94 днів відбуватимуться певні важливі події на Території Гідності — тобто в середмісті Києва. Зокрема, триватимуть екскурсії, які організовує Музей Майдану, відбуватимуться презентації видань, освітні заходи", — поінформував генеральний директор Музею Революції гідності Ігор Пошивайло.

День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи – одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революції, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках. Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.

На початок