Потребують водіїв, трактористів, продавців. Роботодавці Кіровоградщини шукають понад півтори тисячі працівників

Потребують водіїв, трактористів, продавців. Роботодавці Кіровоградщини шукають понад півтори тисячі працівників

Роботодавці Кіровоградщини шукають понад півтори тисячі працівників. Найбільше потребують робітників, водіїв, трактористів та продавців. Середня зарплата коливається в межах 15 тисяч гривень, мінімальна — 6700, максимальна — 30-40 тисяч.

На обліку у центрі зайнятості зі статусом безробітного перебуває майже 2900 людей. Це удвічі більше, якщо порівнювати з минулим роком, сказала начальниця відділу рекрутингу обласного центру зайнятості Юлія Кирилова. Вона вважає, це через те, що за рік економіка області відновилася.

Центр зайнятості у Кропивницькому
Центр зайнятості у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

Обласний центр зайнятості отримав від роботодавців 1600 запитів. З початку року мали вісім тисяч вакансій, сказала Юлія Кирилова.

"Дуже багато вакансій, які мають попит серед чоловіків. Перед опалювальним сезоном були потрібні кочегари котельні та робітничі вакансії. Мали найбільший попит у цьому році працівники сфери торгівлі та послуг — 1093 вакансії, це 24,3% від загальної кількості вакансій. Також робітники з обслуговування, устаткування, трактористи-машиністи, водії".

За словами начальниці відділу, більшість вакансій, які пропонують у центрі зайнятості, з мінімальною заробітною платою — 6700 гривень. Середня коливається в межах 15 тисяч. Максимальна — 30-40 тисяч.

"У нас є вакансії вантажників, заробітна плата майже 40 тисяч. Непогані зарплати пропонують лікарям, водіям, автослюсарям".

З початку року послугами центру скористалися 15 тисяч зареєстрованих безробітних.

Транспортне підприємство

На кропивницькому транспортному підприємстві бракує 100 водіїв маршруток. Це половина від потреби, розповів керівник Дмитро Вінницький. Загалом на підприємстві обслуговують сім міських маршрутів та сім міжміських й приміських.

Яку зарплату пропонують, назвати не захотів.

"Ми залежні від тарифу, в нього закладена і заробітна плата. Намагаємося водіїв усіма способами приваблювати. Перш за все, це офіційне працевлаштування".

До кандидатів мають вимоги.

"Найважливіше — стан здоров'я водія — це безпека перевезень, тому не всіх ми у змозі прийняти та не всі у змозі виконувати функції. У нас 50% водіїв – пенсіонери".

Лікарня

Гендиректорка дерматологічного центру Мар’яна Попович розповіла, потребують трьох немедичних працівників. Нині у лікарні працюють 60 людей.

"Двох працівників мобілізували, тому з’явилася вакантна посада інженера-метролога, ми на цю посаду шукаємо працівника понад шість місяців. Є посада відповідального за енергогосподарство. Також потрібні різнороби — двірники".

На початок