"Боже, бережи короля": як у Лондоні відбувалась коронація Чарльза III

"Боже, бережи короля": як у Лондоні відбувалась коронація Чарльза III

Важливо
Король Чарльз III та Каміла в кареті, 6 травня 2023
Коронація Чарльза ІІІ. Король Великої Британії Чарльз III. Фото: Getty Images

Чарльз ІІІ офіційно став королем Великої Британії — 6 травня у Лондоні відбулась перша за останні 70 років коронація британського монарха. До Вестмінстерського абатства короля Чарльза III та королеву-консорта Каміллу супроводжували військові королівської кінноти, а на захід зібралися тисячі почесних гостей з десятків країн.

Як відбувалась хода Чарльза III до Вестмінстерського абатства

Процесія розпочалась о 12:20 за київським часом з урочистої ходи. Монархи виїхали на сучасній кареті Diamond Jubilee State Coach з Букінгемського палацу, яку Єлизавета отримала у подарунок під час правління. Маршрут монархів до Вестмінстерського абатства складав майже два кілометри. Маршрут Єлизавети був 8 кілометрів.

Не всі люди вийшли на вулиці задля підтримки коронації. Зокрема група протестувальників вийшла з плакатами: "Не мій король". Лондонська поліція повідомила, що лідера антимонархічної групи Republic та низку інших протестувальників затримали за кілька годин до коронації.

Подивитися, як відбувалася хода Чарльза III можна в трансляції Суспільне Новини.

Коронація Чарльза III

За приблизними оцінками, на церемонію коронації у Вестмінстерському абатстві запросили понад 2000 обраних осіб. Від України на коронацію прибули перша леді Олена Зеленська та прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Принц Гаррі приїхав на коронацію батька один, без Меган Маркл. Вона залишилася в Каліфорнії, пославшись на те, що день коронації збігається з днем народження їхнього сина принца Арчі.

Олена Зеленська на коронації Чарльза III
Перша леді Олена Зеленська та прем'єр Денис Шмигаль прибули на коронацію Чарльза III. Фото: AP

Опісля ходи розпочалася церемонія коронації монарха. Миропомазання, благословення та освячення Чарльза очолив архієпископ Кентерберійський.

Близько 13.00 за Києвом король Чарльз виголосив клятву та підтвердив, що захищатиме закон та англіканську церкву під час свого правління. На монарха одягли корону Святого Едуарда і вручили символи влади — меч, дві королівські булави, кулю суверена, палицю Святого Едуарда, коронаційне кільце, а також скіпетри.

На церемонію коронації прибув прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак із дружиною, який під час церемонії зачитав уривок біблійного тексту.

Після коронації Чарльз III зійшов на престол і прийняв клятви на вірність від священнослужителів, перів та членів королівської родини.

Після коронації Чарльз ІІІ та Камілла повернулися до Букінгемського палацу, де вийшли на балкон, аби привітати глядачів коронації.

Чарльз III і Каміла
Король Великої Британії Чарльз III і Камілла, королева-консорт, на балконі Букінгемського палацу. 6 травня 2023 року. Фото: AP

Під палацом зібралися сотні глядачів, щоб подивитися традиційний вихід королівської родини на балкон.

Коронація Чарльза III
Люди зібралися під Букінгемським палацом аби привітати короля Чарльза III. Фото: AP

Разом із Чарльзом на балконі з’явились спадкоємець престолу принц Вільям та інші старші члени королівської сім’ї, але принц Гаррі, молодший син короля, був відсутній.

Гаррі, чия присутність на коронації його батька була під сумнівом на початку цього року після того, як він детально описав сімейні сварки у своїх мемуарах "Spare", не мав офіційної ролі в церемонії.

Що відомо про Чарльза ІІІ

Повне ім’я нового короля Чарльза ІІІ (Карла ІІІ) — Чарльз Філіпп Артур Джордж Віндзор. Він народився 14 листопада 1948 року в Букінгемському палаці, а коли йому було 3 роки, став спадкоємцем престолу: у 1952 році його матір, Єлизавета ІІ, стала королевою. Після її смерті він став королем, а після смерті свого батька Філіпа у 2021 році успадкував титул герцога Единбурзького.

Після смерті Єлизавети ІІ Рада престолонаступництва офіційно оголосила Чарльза III королем Сполученого королівства Великої Британії та Північної Ірландії і 14 країн Співдружності націй, а Камілла стала королевою-консортом.

На початок