Росія збільшить виробництво боєприпасів "Краснополь" із лазерним наведенням — британська розвідка

Росія збільшить виробництво боєприпасів "Краснополь" із лазерним наведенням — британська розвідка

Російські військові
Російські військові. Фото: Getty Images

Росія оголосила, що збільшить виробництво своїх артилерійських боєприпасів калібром 152-мм із лазерним наведенням "Краснополь-М2" і поліпшить характеристики снарядів, стійких до поганих погодних умов.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки.

"Російська артилерія вже досягла успіху з "Краснополем" і часто використовує його для точного націлювання на окремі українські транспортні засоби. Оборонна промисловість РФ не може виробляти достатньої кількості звичайних боєприпасів. Заплановане збільшення виробництва "Краснополя", найімовірніше, є спробою більш ефективно використовувати виробничі потужності", — йдеться у повідомленні.

Також у розвідці наголосили, що для позначення цілей для "Краснополя" використовують безпілотні літальні апарати, однак низькі хмари обмежували ефективність цих снарядів.

"Російська промисловість, ймовірно, спробує поліпшити льотні характеристики "Краснополя" і скоротити час лазерного виявлення. З наближенням зими цілком ймовірно, що доступ Росії до поліпшених високоточних боєприпасів стане одним із ключових чинників її оперативної діяльності в Україні", — зазначили у британській розвідці.

Що відомо про російські снаряди "Краснополь"

Боєприпас "Краснополь" має реактивний двигун і вражає броньовану ціль за допомогою лазерного наведення, яке дозволяє підсвітили ціль в залежності від часу доби та розміру цілі на відстані до 20 кілометрів. Ринкова вартість такого снаряда сягає 40 000 доларів США.

На початок