Росія успішно будує завод з виготовлення іранських безпілотників Shahed-136 – звіт

Росія успішно будує завод з виготовлення іранських безпілотників Shahed-136 – звіт

Іран дрон Shahed-136
Іран проводив демонстрацію роботи безпілотників Shahed (Шахед) наприкінці 2021 року. В Росії його нині використовують під назвою "Герань-2". Фото: Iran's Military Achievements Media/Twitter

Супутникові зображення показують прогрес у будівництві в Росії заводу, який масово вироблятиме іранські безпілотники-камікадзе. Очікується, що Москва націлить ці дрони на українські енергетичні об’єкти.

Про це пише Reuters з посиланням на звіт дослідницької організації Інститут науки та міжнародної безпеки.

Зазначається, що ані Сполучені Штати, ані їхні союзники не запровадили санкцій проти власника заводу АТ "Алабуга" та його асоційованих компаній.

У звіті говориться, що супутникове зображення, зроблене в середині вересня, показало, що нове будівництво на заводі "прямо" корелювало з витоком поверхового плану будівлі, яким Washington Post поділився з інститутом на початку 2023 року.

Згідно з отриманими документами, що просочилися, будівля буде використовуватися для масового виробництва іранського Shahed-136, що включатиме вдосконалення іранських процесів виготовлення "і, зрештою, розширення можливостей безпілотника".

На супутниковому знімку також видно будівництво інших споруд і нових периметрів безпеки з блокпостами.

"Оскільки швидко наближається зима... можна очікувати, що Росія прискорить свої атаки Shahed-136 на життєво важливу енергетичну інфраструктуру України, створюючи жорстокі умови життя для цивільного населення", – йдеться у звіті.

Наголошується, що "ключовим простроченим кроком" для Вашингтона є санкції проти заводу "Алабуга" та пов’язаних з нею компаній.

Завод розташований за 800 км на схід від Москви в Республіці Татарстан. ВАТ "Алабуга" на 66% належить федеральному уряду і 34% — Татарстану.

У червні Білий дім заявив, що Росія та Іран, схоже, поглиблюють свою оборонну співпрацю і що, окрім постачання безпілотників, Тегеран працює з Москвою над виробництвом іранських безпілотників в Алабузі.

Президент України Володимир Зеленський нещодавно попередив українців про необхідність готуватися до ударів Росії по енергетичній інфраструктурі. Минулої зими – приблизно через 10 місяців свого вторгнення – Росія розв’язала хвилі таких атак, що призвело до постійних відключень електроенергії.

На початок