Франція припинить постачання зброї Україні з власних арсеналів — міністр оборони країни

Франція припинить постачання зброї Україні з власних арсеналів — міністр оборони країни

Міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню
Міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню. Фото: Associated Press

Влада Франції припинить постачання Україні озброєнь зі своїх арсеналів, щоб Київ почав закуповувати зброю у французьких виробників коштом спеціально виділених на це грошей.

Про це в ефірі телеканалу LCI заявив міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню.

"Наразі ми ведемо переговори з українськими колегами, щоб змусити Україну купувати нові гаубиці за рахунок коштів зі спеціального фонду і щоб французьким військовим більше не довелося передавати гармати зі своїх арсеналів", — сказав він.

Також Лекорню нагадав про нещодавно опубліковану доповідь парламенту, згідно з якою розмір військової допомоги Франції Україні вже склав 3 млрд євро. Він зауважив, що із бюджету до спеціального фонду підтримки Києва було виділено 200 млн євро. За ці кошти Україна може закупити озброєння, але лише у французьких постачальників.

Міністр наголосив, що Париж зосередив увагу на забезпеченні Києва засобами ППО, зокрема, можливостями для боротьби з безпілотниками та обладнанням для сухопутних військ, включаючи артилерію та транспорт, а також додав, що Україні передано 49 таких самохідних гаубиць — 30 французьких та 19 данських.

7 листопада очільник Міноборони Франції Себастьєн Лекорню заявив, що уряд країни додатково виділить 200 мільйонів євро до фонду підтримки, щоб українська армія могла продовжити закупівлю французької техніки.

За даними Franceinfo, очікується, що бюджет Міністерства оборони Франції збільшиться на 3,3 мільярда євро у 2024 році (+7,5%) і досягне 47,2 мільярда євро, відповідно до того, що передбачено новим законом про військове програмування на 2024 рік.

На початок