Страйк польських перевізників: скільки вантажівок зараз очікують на виїзд із Польщі

Страйк польських перевізників: скільки вантажівок зараз очікують на виїзд із Польщі

Страйк польських перевізників: скільки вантажівок зараз очікують на виїзд із Польщі
Фото: Суспільне Львів

Близько 2500 вантажівок очікують на виїзд із Польщі на українсько-польському кордоні у трьох пунктах пропуску, де рух блокують польські перевізники.

Про це речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко повідомив в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

“Черга, яка створюється на території Польщі з вантажних транспортних засобів, які хочуть перетнути кордон в напрямку України, тільки росте. Станом на ранок сьогодні, це 2500 вантажівок, які очікують на можливість перетину кордону, але їм рух ускладнюють польські перевізники”, — розповів Демченко.

Він додав, що більшість вантажівок перебувають на напрямку пункту пропуску “Ягодин” — це понад 50%. Інші зосереджені на пунктах пропуску “Рава-Руська” і “Краківець”.

“На трьох напрямках рух ускладнений на більшості шляхах: як на в’їзд в Україну, так і на виїзд. Залишається лише єдиний напрямок, де більш-менш інтенсивно рухаються автівки на виїзд з України в Польщу, — це пункт пропуску “Краківець”, — пояснив Демченко.

Він також висловив сподівання, що розблокувати пункти пропуску вдасться завдяки запланованій на понеділок, 13 листопада, зустрічі представників Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України з представниками польської влади та перевізниками.

Раніше стало відомо, що 54-річний водій вантажівки з України помер у Польщі на парковці неподалік пункту пропуску "Дорогуськ – Ягодин", де він очікував на перетин кордону.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізникипочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади руху вантажівок долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, щоб повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Учасники блокади заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків – надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

Що означає "транспортний безвіз"

14 червня 2022 року Україна погодила з делегацією Єврокомісії спеціальну угоду про лібералізацію автомобільних перевезень, відому як "транспортний безвіз", яка покликана розв'язувати проблему нестачі дозволів на міжнародні перевезення. Із приєднанням до міжнародних митних конвенцій та запуском відповідних законодавчих змін Україна мала виконати 81% своїх зобов’язань Угоди про асоціацію з ЄС у митній сфері.

Заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм повідомив, що після підписання угоди про "транспортний безвіз"дозволи на міжнародні перевезення країнами ЄС будуть не потрібні. Дозволи будуть лише у тих країнах, які не входять до складу ЄС.

Президент України Володимир Зеленський 16 вересня своїм указом затвердив угоду між Україною та Євросоюзом про вантажні перевезення автомобільним транспортом.

16 березня 2023 року Україна та ЄС продовжили ще на рік дію "транспортного безвізу".

На початок