Передчасна агітація у Запоріжжі є, покарання за неї немає, - громадянська мережа "Опора"

Передчасна агітація у Запоріжжі є, покарання за неї немає, - громадянська мережа "Опора"

Передчасна агітація у Запоріжжі є, покарання за неї немає, - громадянська мережа "Опора"

Передчасна передвиборча агітація в Запоріжжі була, але за неї не можна нікого покарати. Про це сьогодні повідомили фахівці громадянської мережі «Опора» під час спільної пресконференції із представниками обласної влади та силових структур у студії Суспільного.

Політична реклама, активність представників політичних партій та потенційних кандидатів під час масових заходів, у соціальних мережах та друкованих засобах масової інформації, що мали місце до часу офіційного старту виборчих перегонів - до 5 вересня - вважається дочасною агітацією. Однак, згідно діючого Виборчого кодексу, притягнути за це до відповідальності політичні сили чи окремих кандидатів майже неможливо, про це розповів регіональний координатор Громадянської мережі «Опора» Андрій Токарський.

"Весь прояв активності політичними партіями та потенційними кандидатами це є дочасна агітація, яка, на жаль, не визначена Виборчим кодексом, не унормована жодними законодавчими актами, а відповідно офіційно згідно всіх вимог офіційного Виборчого кодексу партія може розпочати ведення агітації і кандидат лише після офіційної реєстрації. Партія стане суб’єктом виборчого процесу вже після проведення конференції, і на неї будуть поширюватись всі вимоги передбачувані Виборчим кодексом та відповідно відповідальність за порушення правил ведення агітації", - сказав Токарський.

Олександр Кривенко, заступник начальника відділу охорони публічного порядку масових та охоронних заходів ГУ НП наголосив, що поліція є аполітичною у своїй діяльності, і діє лише у межах своїх повноважень, і лише у спосіб визначений законом. Тому поліцейські відкидають будь-які обвинувачення у політичних уподобаннях.

"Не будьте байдужими, якщо ви бачите, чи є свідком, чи вам відомо про ті чи інші події, які мають певну потенційну небезпеку, чи є відвертими порушеннями чинного законодавства – звертайтеся до поліції, не зволікайте, за телефоном 102. У будь-якому випадку поліція буде реагувати на всі заяви та повідомлення та вживати усіх необхідних та достатніх заходів для того щоб відновити порушені права громадян і для того щоб особи, які винні у цих діях понесли відповідне покарання", - додав Кривенко. Читайте також: Місцеві вибори. Що таке адмінресурс та де його застосовують

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди