Голови рад ВПО тепер входитимуть до складу профільного Коордштабу — Мінреінтеграції

Голови рад ВПО тепер входитимуть до складу профільного Коордштабу — Мінреінтеграції

Переселенці, ВПО
Переселенці. Фото: Запорізька міська рада

Голови рад внутрішньо переміщених осіб (ВПО) тепер входитимуть до складу профільного Координаційного штабу. Відповідне рішення кабмін затвердив на засіданні 10 листопада.

Про це повідомляє пресслужба Мінреінтеграції.

Документом пропонується за згодою включити до складу Координаційного штабу з питань забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб голів рад ВПО всіх областей та міста Києва.

Зокрема голови рад надаватимуть власні пропозиції щодо напрацювання політик та розробки нормативно-правових актів. Так, щотижня члени Координаційного штабу будуть заслуховувати доповідь представника однієї з областей.

У відомстві зазначили, що роль рад ВПО полягає в адвокації прав та інтересів переселенців. Вони виступають провідниками змін у сфері підтримки та захисту ВПО, сприяючи їх повноцінній інтеграції у громадах.

За словами віцепрем'єрки Ірини Верещук, на головах рад ВПО велика відповідальність, адже "вони говорять від імені 5 мільйонів українців".

В Україні майже 5 мільйонів ВПО

За даними Мінсоцполітики, станом на 14 серпня 2023 року в Україні зареєстровано майже 5 млн громадян, які покинули своє місце проживання внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України. Після 24 лютого цього року перемістилися 3,6 млн осіб і до 1 млн з них – вже перемістились повторно. Найбільша кількість таких людей зареєстрована у Дніпропетровській та Харківській областях.

Понад 6 мільйонів українців стали біженцями

Як свідчать дані ООН станом на 10 жовтня, понад 6,2 мільйона українців стали біженцями від початку повномасштабного вторгнення Росії.

В Організації поінформували, що понад 5,14 мільйона з українських біженців подали заяви на отримання статусу тимчасового резидента в сусідніх західноєвропейських країнах.

Рада Європейського союзу продовжила термін дії механізму тимчасового захисту для українців, які рятуються від війни, до березня 2025 року.

На початок