Щоб було тепло і без цвілі. У громаді на Кіровоградщині ремонтують житло для переселенців

Щоб було тепло і без цвілі. У громаді на Кіровоградщині ремонтують житло для переселенців

У селі Оситняжка Кропивницького району Кіровоградської області міжнародні фонди ремонтують гуртожиток для переселенців. Міняють дірявий дах та утеплюють стіни. Нині в кімнатах через вологість на стінах з'явилась пліснява.

Переселенці з Донецької області живуть у колишній амбулаторії. Для 35 людей облаштувати 14 кімнат. Через протікання даху та холодні стіни в приміщенні з’явилась цвіль, розповіла переселенка з Бахмута Оксана Люлько. Вона з родиною тут мешкає понад рік.

За словами старости Івана Петрова, за 36 років з моменту будівництва, будівлю не ремонтували.

Відремонтувати дах і утеплити стіни взявся благодійний фонд "Збережемо українців". Демонтаж старої та встановлення нової покрівлі розпочали у жовтні. Шифер замінять на метал, утеплять дах. Зробили 80% робіт, сказав директор благодійного фонду Андрій Сєдов. Скільки витратять грошей, не сказав.

"Благодійний фонд "Збережемо українців" за фінансової підтримки гуманітарного фонду United Humanitarian Fund та за партнерства з неурядовою французькою організацією Acted Ukraine ремонтує це приміщення. Ми розмовляли з грантодавцем, вони просили, щоб ми не оголошували суму робіт".

З наступного тижня розпочнуть утеплювати фасад другого поверху, сказав керівник будівельної організації Олександр Волошинов. Закінчити ремонт планують до лютого наступного року.

На початок