Юридична та гуманітарна допомога, працевлаштування й пошук житла. Допомога переселенцям на Кіровоградщині

Юридична та гуманітарна допомога, працевлаштування й пошук житла. Допомога переселенцям на Кіровоградщині

Юридична та гуманітарна допомога, працевлаштування й пошук житла. Допомога переселенцям на Кіровоградщині
Голова осередку громадської організації "ВПО України" в Кіровоградській області Андрій Курьян. Фото: Суспільне Кропивницький

Регіональний осередок громадської організації "ВПО України" в Кіровоградській області з березня 2023 року надає переселенцям юридичний супровід, допомогу з працевлаштування, пошуку житла, продуктові та гігієнічні набори. Суспільне бачило, як вони налагодили роботу.

Голова обласного осередку Андрій Курьян розповів, що їхня мета – допомагати переселенцям, які переїхали в Кіровоградську область. З його слів, у Кропивницькому живуть 22-23 тисячі переселенців, в регіоні – 87-89 тисяч. З березня 2023 року до них з різних питань звернулись близько п’яти тисяч людей. Команда "ВПО України" Кіровоградщина – це 13 волонтерів-переселенців з Луганщини, Херсонщини, Донеччини й Запоріжжя. Місцевий лише Андрій Курьян.

"Ми намагаємось співпрацювати з переселенцями, які переїхали в область й з різних регіонів. Тобто не спеціалізуємося, наприклад, на Луганщині чи Донеччині".

Допомогу надають з різних напрямків, сказав Андрій Курьян.

"У нас є домовленості з Гельсінською спілкоюПравозахисна організація., яка нам допомагає з юристами, які щотижня консультують. Допомагаємо продуктовими наборами, співпрацюючи з різними фондами, організаціями, які через нас, як через посередників, надають допомогу різним верствам й категоріям переселенців".

Гуманітарний центр осередку працює в будні з 10:00 до 17:00, розповів керівник офісу Станіслав Покроцький, який переїхав на Кіровоградщину з Луганської області. Переселенці туди приходять за допомогою після сповіщення у спеціальному телеграм-каналі.

"Інформуємо, що у нас є, запрошуємо прийти й отримати. Завжди маємо підгузки, за рецептами від лікарів роздали дві тисячі окулярів для зору. Нині роздаємо гігієнічні набори для жінок та дітей до трьох років".
керівник офісу "ВПО України" Кіровоградщина Станіслав Покроцький
Керівник офісу "ВПО України" Кіровоградщина Станіслав Покроцький. Фото: Суспільне Кропивницький

За місяць допомогу в гумцентрі осередку отримують 200-250 людей, сказав Андрій Курьян. Бували місяці, коли було 400 переселенців.

"З березня, думаю, понад три тисячі наборів різного ґатунку ми роздали. Це те, що було зібрано зусиллями нашої організації".

Допомога надходить переселенцям завдяки співпраці з колегами з інших регіонів України.

"Наприклад, я дістав борошна, а хтось знайшов підгузки – ми обмінюємось".

Зі слів Станіслава Покроцького, нині потребують різних приладів на випадок тривалих відключень електрики, гігієнічних засобів, теплих речей, обігрівачів, зарядних пристроїв.

Та головна ціль організації – розв'язання питання інтегрування переселенців в життя громади, сказав голова обласного осередку.

"Щоб люди, які приїхали в наш регіон, не відчували себе гостями чи чужими. Щоб вони ставали повноцінними мешканцями Кропивницького, Олександрії, Знам’янки. Мешканцями нашої великої Кіровоградщини".

Допомогли з житлом та роботою

Переселенка з Бердянська Анастасія Андріївська спочатку отримувала допомогу для дитини, потім звернулась по допомогу щодо житла та працевлаштування. Їй, сказала, допомогли з житлом.

"Я жила у гуртожитку. Багато людей в одній кімнаті. Усі різні".

Андрій Курьян та Анастасія Андріївська ВПО України Кроп
Андрій Курьян та переселенка Анастасія Андріївська в офісі організації "ВПО України" Кіровоградщина. Фото: Суспільне Кропивницький

На пошук житла для Анастасії витратили два тижні, сказав голова осередку.

"Воно соціальне. Це місце компактного проживання переселенців. Там у них з дитиною окрема кімната, поруч є дитячий садок. Запропонували й роботу в коледжі місцевому, вона погодилась".

На початок