Відновлення триває: черкащани відбудували понад сотню будинків на Херсонщині

Відновлення триває: черкащани відбудували понад сотню будинків на Херсонщині

У 104 будинках Херсонщини завершили будівельні роботи. Ще у 13 – тривають. Черкащина продовжує відбудовувати три підшефні села в межах національного проєкту "Пліч-о-пліч".

Нині там працює 12 бригад, а це пів сотні працівників, розповів Суспільному керівник обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

Жителька Новопетрівки Марія Чмур розповіла: у будинок її батьків російська ракета поцілила 15 жовтня. Вдома тоді нікого не було, тому обійшлося без жертв:

"Дивіться яка хатина тепер: лопнула стіна, груба розвалилась. Ось в кімнаті ніхто ще нічого не прибирав, тому що тут вікна замурували. Горе, що натворило".

Окрім їхнього на вулиці пошкоджені ще декілька будинків, розповіла пані Марія:

"Наступного дня я приїхала і побачила оці руйнування. Все розкидане, все розбите. Я ще до окупації виїхала. А батько із сином були тут. Пережили, перестояли окупацію, і тут оце таке трапилося. Все згоріло, усі речі".

Відбудова Херсонщини
Суспільне Черкаси

Відновлення триває: черкащани відбудували понад сотню будинків на Херсонщині
Суспільне Черкаси

В Іванівці із вересня над відновленням одного крила школи працює з бригадою будівельник із Уманщини Юрій Самойленко.

"На цей час зроблені демонтажні роботи, десь 70% по всій території школи. Зроблені малярні роботи по другому поверсі. Проведене освітлення, ще не підключене, але проведене. Вставлені вікна, радіатори, буде вестись нове опалення", — розповів пан Юрій.

Головний архітектор компанії Ігор Сєркін розповів, що школа, над якою вони працюють, зруйнована під час бойових дій:

"Ця будівля була в дуже поганому стані, бо тут були бойові дії. Взагалі тут майже не було вікон, всі стіни посічені осколками. І взагалі вона не була придатна для експлуатації. Ми робимо все, щоб ця будівля була придатна. Щоб діти пішли в школу найближчий час".

Відбудова Херсонщини волонтерами з Черкащини
Суспільне Черкаси

Школу пошкодили торік у березні, пояснила її директорка Надія Нетяга. Тепер більше ніж двісті учнів чекають на відновлення:

"Кілька разів обстрілювали школу, навіть окупанти тут проживали у фоє, боєприпаси свої зберігали тут. Саме в приміщенні нашої школи. Вони повністю заволоділи закладом нашим".

Помешкання жительки Іванівки Людмили Бакум уже відремонтували. Та пригадує дні, коли жили під постійними обстрілами.

"Зараз ніби так згадується, ніби ну якось не так. Ми жили ніби й не страшно так було, уже якось звикли. А потім, як почало стріляти. Ракети, снаряди поруч падали, тоді вже страшно стало. В мій будинок був прильот, ми замурували. І дах теж був пошкоджений".

Відбудова Херсонщини Черкащиною
Суспільне Черкаси

У Миколаївці всі будівельні бригади поспішають виконати більшу частину робіт до настання холодів, розповів керівник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець. Загалом обстежили 458 об’єктів у трьох селах. Із них 104 повністю відновили.

"У Миколаївці відремонтували вже пʼять будинків. Це саме крайнє село, яке ми взяли на підшефну допомогу. Ті загальні кошти, які передбачалися задля цього ремонту, це понад 180 мільйонів гривень. Ми з області їх виділили саме на ці потреби, включаючи загальноосвітню школу в селі Іванівка, трішки більше ніж 19 мільйонів. Також активно тут допомагають міжнародні організації. Додатково витратили близько трьох з половиною мільйонів на придбання матеріально-технічних засобів, тобто будівельних матеріалів".

Черкащани відновили понад сотню будинків на Херсонщині
Суспільне Черкаси

Що відомо про проєкт "Пліч-о-пліч"

  • Черкащина долучилася до національної ініціативи, що має назву "Пліч-о-пліч". Спроможні громади України беруть під свій патронат населені пункти на Херсонщині. Регіон став пілотним.
  • Понад 400 будинків на Херсонщині планують відновити коштом Черкащини. Про це в етері Українського радіо Черкаси розповів керівник ОВА Ігор Табурець.

На початок